Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyroda i zwierzęta. Ro ś linno ść Biorąc pod uwagę tutejsze warunki klimatyczne nie ma co oczekiwać bujnej roślinności. Na południu jest sawanna z wysokimi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyroda i zwierzęta. Ro ś linno ść Biorąc pod uwagę tutejsze warunki klimatyczne nie ma co oczekiwać bujnej roślinności. Na południu jest sawanna z wysokimi."— Zapis prezentacji:

1 Przyroda i zwierzęta

2 Ro ś linno ść Biorąc pod uwagę tutejsze warunki klimatyczne nie ma co oczekiwać bujnej roślinności. Na południu jest sawanna z wysokimi trawami, drzewami wśród których głównie występuje baobab i akacja, ale są też drzewa masłowe, kapokowe i tamaryndowce. Im dalej na północ tym drzew mniej, rośnie tu głównie akacja i palmy. Im bliżej pustynie tym mniej rośli, na Sahelu rośnie Acacia verek, drzewo niezwykle ważne, bo z niego pozyskuje się gumę arabską. Na obszarach pustynnych dominują niskie krzewy, pojedyncze trawy. Na północy i zachodzie mamy już w zasadzie pustynię

3  Z racji trudnych warunków do życia żyje tu zaledwie 146 gatunków zwierząt.

4 S ł o ń afryka ń ski Gatunek ssaka z rodziny słoniowatych, największe współcześnie żyjące zwierzę lądowe. Zwierzę stadne, zamieszkuje afrykańską sawannę.

5 Ż yrafa afrykański ssak parzystokopytny z rodziny żyrafowatych, najwyższe zwierzę lądowe i największy z przeżuwaczy żyjących w czasach nowożytny. Gatunek ten wyróżnia się bardzo długą szyją, osiąga 5-6 m wysokości i masę (średnio) 1600 kg w przypadku samców i 830 kg w przypadku samic.szyją

6 Szympans Szympans – rodzaj dużej, człekokształtnej małpy wąskonosej z rodziny człowiekowatych, obejmujący dwa odrębne gatunki: szympans zwyczajny i szympans karłowaty zwany również bonobo. Obydwa gatunki są najbliżej spokrewnione z rodzajem Homo. szympans zwyczajny szympans karłowaty

7 Ma ł piatki Pospolita nazwa grupy niedużych ssaków naczelnych. Małpiatki prowadzą nadrzewny tryb życia. Są aktywne głównie w nocy. Najczęściej mają różne odcienie szarości, wielkie oczy oraz charakterystyczny, długi ogon.

8 Fenek Gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych. Fenek śpi za dnia, w piasku Sahary. Kopie norki, a od nich kilka dróg ewakuacji. Ściany wzmacnia roślinami, piórami i sierścią. W norce nie mieszka sam, tylko z całą rodziną. Żeruje nocą. Poluje na chrząszcze, ptaki i jaszczurki, zjada też jaja. Rośliny są dla niego źródłem wody, bez której potrafi się obejść naprawdę długo.

9

10

11

12

13

14 Prezentacja stworzona przez: Gabrielę, Natalię, Kubę


Pobierz ppt "Przyroda i zwierzęta. Ro ś linno ść Biorąc pod uwagę tutejsze warunki klimatyczne nie ma co oczekiwać bujnej roślinności. Na południu jest sawanna z wysokimi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google