Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STUDENCKIE KOŁO HONOROWYCH DAWCÓW KRWI I POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU AKCJE ODDAWANIA KRWI I REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STUDENCKIE KOŁO HONOROWYCH DAWCÓW KRWI I POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU AKCJE ODDAWANIA KRWI I REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU."— Zapis prezentacji:

1 STUDENCKIE KOŁO HONOROWYCH DAWCÓW KRWI I POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU AKCJE ODDAWANIA KRWI I REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU

2 Witajcie! To już drugie urodziny działalności naszego Koła! Przez cały czas rozwijamy swoją działalność by móc jeszcze efektowniej pozyskiwać nowych dawców krwi oraz potencjalnych dawców szpiku. Nasze akcje Krośnieńskiej „Wampiriady” Studentów odbywają się z okazji: - Dni Honorowego Krwiodawstwa - Międzynarodowego Dnia Pomocy Potrzebującym - Światowego Dnia Krwiodawstwa Poprzez organizowanie Krośnieńskiej „Wampiriady” Studentów rozpowszechniamy oraz nagłaśniamy cel honorowego oddawania krwi wśród studentów, pracowników PWSZ Krosno oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na każdego kto honorowo odda krew jak zawsze czekają różne nagrody. W tym roku pozyskaliśmy nowych oficjalnych sponsorów, którzy będą nas wspierać w naszej działalności. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanej specjalnie dla Was prezentacji z naszej działalności !!!

3 Opiekun – dr n. med. Renata Rabiasz Przewodnicząca – Monika Kłosowicz Zastępca – Natalia Frodyma Sekretarz – Mariola Niezgoda Skarbnik – Paulina Grochmal Zarząd Koła

4 W dniach 8-12 czerwca 2015 odbył się trzeci etap Krośnieńskiej „Wampiriady” Studentów w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II oraz w krwiobusie, który przyjechał na Rynek 10 czerwca. Celem akcji było zarażanie innych chęcią niesienia pomocy, propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz zebranie jak największej ilości krwi, która jest niezbędna do ratowania ludzkiego życia. W III etapie akcji wzięło udział 66 osób, z czego 42 oddało krew; zatem razem oddaliśmy niespełna 19 litrów krwi. Na każdego Krwiodawcę czekało mnóstwo czekolady. Krew jest ciągle potrzebna, szczególnie w okresie letnim dla osób, które straciły własną w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Właśnie dla tych osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi.

5

6 30 lat temu prof. Zbigniew Religa dokonał pierwszego udanego przeszczepu serca w Polsce. Z tej okazji 5 listopada 2015 r. udaliśmy się do Iwonicza Zdroju, aby podczas konferencji „ Życie z Życia – przeszczep to nowe Życie ” honorowo oddać krew w krwiobusie. Nie mogliśmy przegapić takiej możliwości.

7 5 listopad 2015 r.

8 Podczas Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK rozpoczął się pierwszy etap drugiej edycji Krośnieńskiej „Wampiriady” Studentów. Akcja honorowego oddawania krwi była prowadzona w Punkcie Krwiodawstwa w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. W tych dniach członkowie naszego Koła pełnili dyżury, na których sumiennie prowadzili listy uczestników. Podczas akcji honorowo krew oddało 32 osoby, a wśród nich po raz pierwszy 7 osób z 10 chętnych. Tak więc razem oddaliśmy około 12,6 litra krwi.

9

10 W tym dniu współorganizowaliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz komórek macierzystych. Członkowie naszego Koła zarejestrowali 25 nowych dawców.

11 11 stycznia 2016 r.

12

13 W lutym tego roku, nasze Koło ruszyło z kolejną drugą już edycją Krośnieńskiej „Wampiriady” Studentów. Tegoroczny termin przypadał na dni 24-26.02.2016 r. kiedy to członkowie naszego Koła pełnili dyżury w Punkcie Krwiodawstwa w Krośnieńskim Szpitalu. Każdego dnia akcji, na terenie krwiodawstwa można było znaleźć „dwie osoby w czerwieni” – czyli przedstawicieli naszego Koła w oficjalnych czerwonych koszulkach. Oprócz przepysznej czekolady za oddanie krwi osoby, które zdecydowały się przyłączyć do Wampiriady zostawały zapisywane przez członków Koła na specjalne listy. Każdego dnia pierwsze 10 osób otrzymywało upominkową koszulkę, zaprojektowaną przez jedną z przedstawicielek naszego Koła lub karnet na siłownię EUROGYM. Wampiriada odbiła się dużym echem wśród studentów i nie tylko; dzięki czemu zebraliśmy aż 20,7 litra krwi, która każdego dnia może uratować czyjeś życie!

14

15 W dniach od 8 do 10 czerwca 2016 r. w Punkcie Krwiodawstwa w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie oraz w Mobilnym Centrum Krwiodawstwa – krwiobusie który zaparkuje na Krośnieńskim Rynku, odbędzie się ostatni etap drugiej edycji Krośnieńskiej Wampiriady Studentów. Podczas akcji zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do wyżej wymienionych miejsc, zarejestrowania się i oddania krwi. Na każdego czekają nagrody! Patronat Honorowy nad akcją sprawuje Rektor PWSZ Krosno.

16 Podczas I edycji Krośnieńskiej „Wampiriady” Studentów chęć oddania krwi zaoferowało 182 osób. Krew oddało 137 osób, co łącznie dało wynik około 61,65 litra krwi. Dziękujemy !!!

17

18

19

20

21 Opracowały:  Paulina Mercik  Paula Pica  Natalia Frodyma  Patrycja Wojtoń  Monika Kłosowicz


Pobierz ppt "STUDENCKIE KOŁO HONOROWYCH DAWCÓW KRWI I POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU AKCJE ODDAWANIA KRWI I REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google