Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROSTE ZASADY NA ODPADY Magdalena Mirosław kl IIIB.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROSTE ZASADY NA ODPADY Magdalena Mirosław kl IIIB."— Zapis prezentacji:

1 PROSTE ZASADY NA ODPADY Magdalena Mirosław kl IIIB

2 Ja segreguję odpady U ż ywam energooszcz ę dnych ż arówek W mojej firmie cyfrowo zapisujemy dokumenty papierowe Korzystam z odnawialnych źródeł energii Sprz ą tam lasy Nie zmywam ręcznie ale w zmywarce. A JAK TY POMAGASZ NASZEJ PLANECIE ?

3 UWAGA !! NOWE PRZEPISY Zgodnie z przyjętą ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zmienia się dotychczasowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Opłata za odbiór odpadów będzie niższa, jeżeli odpady będą zbierane i odbierane w sposób selektywny. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach powinna zostać wdrożona w całości najpóźniej 1 lipca 2013 r.

4 JAK SEGREGOWAĆ ? Czy każdy z nas wie jak segregować śmieci ? A więc przypominamy:

5 SIEDLCE-MIASTO PRZYJAZNE ŚROWODISKU Ponieważ dla naszego miasta ważną rolę odgrywa środowisko postanowiłam stworzyć logo promujące tę akcję.

6 MOJE POMYSŁY NA POMOC ZIEMI… ZMIANA ULICZNYCH KOSZY NA ŚMIECI ABY BYŁA MOŻLIWOŚĆ SEGREGACJI WPROWADZENIE AUTOMATÓW NA PLASTIK, SZKŁO I METAL Wdrożenie do Siedleckich szkół i przedszkoli obowiązku corocznego sadzenia lasów i zbiórki 10kg rocznie makulatury od dziecka

7 Zasada nr 1 EKO-AKCJE W SIEDLCACH Corocznie odbywa się bardzo wiele akcji promujących ekologię. Siedlczanie również bardzo chętnie biorą w nich udział. Starajmy się organizować jak najwięcej takich akcji. Kwiaty za odpady W sobotę, 11 maja siedlczanie już po raz szósty wzięli udział w Dniu Recyklingu. Za przyniesione odpady odpierali kwiaty i sadzonki. Parkingu przy stadionie piłkarskim na siedleckich błoniach, gdzie odbywały się tegoroczne Dni Recyklingu szybko zapełnił się mieszkańcami miasta, którzy dostarczali tu surowce wtórne.

8 Zasada nr 2 NOWE KOSZE ! Czy chcecie aby to nadal tak wyglądało ? Skoro może to wyglądać tak ?

9 Zasada nr 3 NAUKA SEGREGACJI OD MALUCHA Dzieci uwielbiają naukę przez zabawę, dlatego segregację odpadów powinniśmy wpajać im także w formie ciekawostek. Pomóżmy im potraktować segregowanie odpadów jak zabawę, a zobaczycie, jak łatwo i szybko przyswoją sobie zwyczaj wyrzucania śmieci do odpowiednich pojemników, zbiórki makulatury czy kompostowania!

10 Zasada nr 4 ZBIÓRKI MAKULATURY Jedną z moich koncepcji ratowania naszej planety jest wprowadzenie do wszystkich placówek edukacyjnych obowiązku zbiórki makulatury. Każdy przedszkolak lub uczeń będzie zachęcany do segregacji. Efektem tego będzie nauczenie dziecka od małego zbiórki papieru.

11 Kolejną możliwością wykorzystania odpadów jest dostarczenie ich do punktów zbiórki. W naszym mieście powinny powstać takie automaty. Z pewnością cieszyłyby się ogromnym zainteresowaniem. Zasada nr 5 AUTOMATY NA PLASTIK, SZKŁO I METAL

12 Zasada nr 7 PONOWNE WYKORZYSTANIE ODPADÓW Wiele odpadów nadaje się do ponownego użytku. ZASTANÓW SIĘ ZANIM COŚ WYRZUCISZ !! Przykładem jest ta oto choinka, wykonana z plastikowych butelek. Jest ona ładna, tania a przede wszystkim ekologiczna.

13 WSZYSTKO JEST W TWOICH RĘKACH!! CZY CHCESZ ŻEBY TAK WYGLĄDAŁY ZWIERZĘTA NA NASZEJ PLANECIE ? CZY CHCESZ ŻEBY TAK WYGLĄDAŁY LASY NA NASZEJ PLANECIE ?

14 Mam nadzieję że udało mi się Państwa nakłonić do ratowania naszej planety i będą Państwo korzystać z moich 7 zasad. Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "PROSTE ZASADY NA ODPADY Magdalena Mirosław kl IIIB."

Podobne prezentacje


Reklamy Google