Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Historia i tradycje Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie pierwotnie mieściła się w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja przy ul. Mickiewicza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Historia i tradycje Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie pierwotnie mieściła się w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja przy ul. Mickiewicza."— Zapis prezentacji:

1

2 Historia i tradycje Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie pierwotnie mieściła się w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja przy ul. Mickiewicza. Projekt budowy obecnej siedziby podjęto w 1971 r. Budynek oddano do użytku w 1974 r. Siedem lat później - 17 X 1981 r. placówka otrzymała imię Leona Kruczkowskiego oraz sztandar. Uroczystość nadania szkole imienia zaszczyciła swoją obecnością żona pisarza - Jadwiga Kruczkowska oraz syn Stefan. W piątą rocznicę tego wydarzenia - 17 X 1986 r. - uroczyście odsłonięto popiersie Leona Kruczkowskiego w kąciku poświęconym pamięci Patrona. W tym czasie powstała także pieśń, która stała się hymnem szkoły. Słowa napisał p. Stanisław Lipiec, zaś muzykę skomponował p. Henryk Bieniek - ówczesny nauczyciel muzyki i dyrektor szkoły. Pieśń ta, swoimi "korzeniami" nawiązująca do mickiewiczowskiej "Ody do młodości" i asnykowskiego "Do młodych", towarzyszy dziś ważnym uroczystościom szkolnym.

3 Z chwilą nadania szkole imienia pojawił się także sztandar szkolny. Stało się wówczas tradycją, że 1 września przedstawiciele klas rozpoczynających naukę w SP 40 wbijali symboliczne pamiątkowe ćwieki w drzewce sztandaru. Z biegiem lat ćwieków było tyle, że przestały się już mieścić, ale do dziś wychowawcy klas demonstrują je maluchom jako pamiątkę dawnego obrzędu szkolnego. Od czasu dnia 17 X 1981 r. - nadania szkole imienia - dzień 17 października jest tzw. Świętem Szkoły. Dawniej wyróżniał się odświętną uroczystą oprawą i akademią okolicznościową. Dziś wygląda to nieco inaczej.

4 Symbole Naszej Szkoły Już tyle o młodości było słów, A młodość to po prostu jedno słowo. Zbyt ważne by zrozumieć człowiek mógł Jej cały sens przeżywszy ją na nowo. Szukajmy prawdy, która nam otworzy świat i wiarę da w człowieka. To nie jest ważne, że się ma te naście lat, nie mamy czasu czekać. Najkrótsza chwila, która nie nauczy żyć, to szansa utracona. Każde przeżycie, każda praca, każda myśl świadectwem będzie o nas.

5 Nasza szkoła bardzo się zmieniła

6 W naszej szkole możemy rozwijać swoje talenty !!!

7 Konkursy Nasi uczniowie są laureatami wielu konkursów. A te zdolności mogą rozwijać w naszej szkole.

8 Nasza szkoła jest wspaniała!

9 Nasz szkolny ogródek Nasza szkoła wyróżnia się między innymi dzięki ogródkowi. Zasadziliśmy go w roku szkolnym 2014/2015. Dbamy i pielęgnujemy go razem z nauczycielami. Znajdują się tam rośliny powszechne, a także chronione.

10 Każda pora roku to czas zabawy

11 Zimowe zabawy! W naszej szkole!

12 W naszej szkole zimą, uprawiamy różne sporty. Każdego roku w naszej szkole jest lodowisko, utworzone przez nauczycieli. Uczniowie z chęcią korzystają z niego, nawet jak nie posiadają łyżew. Zimą w święto Szkoły organizowane są zawody lekkoatletyczne.

13 Wiosenne wycieczki !

14 Wiosenne wycieczki w naszej szkole są wyjątkowe! Jedną z nich jest wycieczka do Magicznych Ogrodów. W których znajdują się niezwykłe postacie. Są tam również tajemnicze labirynty. Organizatorzy wycieczki zapewniają ciekawe zabawy.

15 W

16 Dyrekcja naszej szkoły Marzena Tytko - wicedyrektor Ewa Sadowska – dyrektor szkoły Jarosław Sierocki – wicedyrektor

17

18 Dziękujemy za uwagę Prezentację wykonały: Kamila Bartyś kl.4d Ewa Czerniak kl. 4d


Pobierz ppt "Historia i tradycje Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie pierwotnie mieściła się w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja przy ul. Mickiewicza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google