Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W tym etapie gry, byliśmy w Muzeum W Gliwicach na Oddziale Odlewnictwa Artystycznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W tym etapie gry, byliśmy w Muzeum W Gliwicach na Oddziale Odlewnictwa Artystycznego."— Zapis prezentacji:

1 W tym etapie gry, byliśmy w Muzeum W Gliwicach na Oddziale Odlewnictwa Artystycznego.

2 1. To i owo o owym muzeum. 2. Początek 3. Co się później działo? 4. W międzyczasie… 5. Co dalej? 6. Opowiadanie o rzeźbach i nie tylko. 7. Oczekiwana gra. 8. Nasze odlewy są już gotowe! 9.Co się działo przy końcu? 10. Jeszcze trochę ciekawych zdjęć. 11. To już jest koniec…

3 Obecnie Oddział Odlewnictwa Artystycznego mieści się na terenie dawnej KWK Gliwce (Nowe Gliwice), w budynku dawnej maszynowni. Główna część ekspozycji autorstwa Mirosława Nizio składa się z czterech kubików nawiązujących kształtem do pieców hutniczych. Wewnątrz umieszczono eksponaty oraz multimedialne prezentacje dotyczące historii odlewnictwa artystycznego w Gliwicach oraz dziejów hutnictwa i przemysłu na śląsku.KWK GliwceNowe Gliwicekubików Jeżeli chcesz wrócić do spisu treści, kliknij w domek

4 Weszliśmy do środka i przywitała nas pani, która zaprowadziła nas do pomieszczenia, w którym zobaczyliśmy wiele pojemników wypełnionych masą, potrzebną do wykonania odlewów.

5 Oprócz uczniów naszej szkoły byli także uczniowie reprezentujący inne gliwickie gimnazja. Pani, o której wcześniej wspominaliśmy opowiedziała trochę o sztuce odlewnictwa i poleciła nam je wykonać. Tak też zrobiliśmy!

6 W międzyczasie poproszono nas żebyśmy się rozejrzeli po muzeum i zwrócili uwagę na liczne zabytki oraz piękne rzeźby.

7 Pani prowadząca zapowiedziała że pod koniec spotkania czekać nas będzie ekscytująca gra! Każdy zniecierpliwiony czekał na przebieg wydarzeń.

8 Kiedy skończyliśmy rozglądać się i podziwiać fascynujące rzeźby i obrazy pani zaczęła opowiadać o muzeum, owych rzeźbach i ich rzeźbiarzach, a my z podziwem słuchaliśmy.

9 Wreszcie dobiegł czas startu długo oczekiwanej przez nas gry! Każda drużyna dostała kilka kartek ze zdjęciami różnych rzeźb. Wystarczyło tylko odszukać je spośród wielu, zapamiętać nazwę i zdać relację pani przewodnik.

10 Po skończonej grze, wszyscy znów się zebraliśmy w pomieszczeniu, w którym zostawiliśmy odlewy do wyschnięcia. Nie mogliśmy wyjść z podziwu, gdy je zobaczyliśmy. Były wspaniałe!

11 Kiedy zbliżał się koniec tego etapu gry, prowadząca oznajmiła że nagrodzi osobę, która odpowie na zadane przez nią pytanie. Ową osobą okazała się jedna z nauczycielek! Szkoda że to nie my otrzymaliśmy tak cudowną nagrodę! 

12

13 Dobiega koniec naszej prezentacji. Dziękujemy za uwagę! Prezentację wykonali uczniowie z Gimnazjum nr 9 w Gliwicach!


Pobierz ppt "W tym etapie gry, byliśmy w Muzeum W Gliwicach na Oddziale Odlewnictwa Artystycznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google