Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"— Zapis prezentacji:

1 ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada

2 Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. 1 czerwca wszystkie dzieci mają swój dzień- Dzień Dziecka. Dzisiaj swój dzień mają pluszowe misie.

3 Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentem swojego pluszaka. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia?

4 A jak to z tym pluszowym misiem było?

5 Wszystko zaczęło się w 1902 r
Wszystko zaczęło się w 1902 r. gdy prezydent USA Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, gdy ujrzał przerażone zwierzątko kazał je uwolnić

6 Wydarzenie umieścił na rysunku Clifford Berrymann. Rysunek ukazał
się w gazecie „The Washington Post’’.

7 Obrazek natchnął sklepikarza do produkcji za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy.

8 Światowy Dzień Pluszowego Misia
Został ustanowiony na cześć pierwszego pluszaka, który w 2002 r. obchodził setne urodziny.

9 Miś jest dzisiaj bohaterem bajek, książek, jego podobizna widnieje na zeszytach, koszulkach, czapkach.

10 MISIE RÓŻNYCH EPOK Miś kiedyś Miś dzisiaj

11 Misie w przyrodzie Niedźwiedziami określa się zwierzęta należące do rodziny niedźwiedziowatych. Obecnie na kuli ziemskiej występuje osiem gatunków niedźwiedzi, które stały się najpopularniejszą przytulanką nie tylko dzieci.

12 Niedźwiedź brunatny

13 Niedźwiedź polarny

14 Panda wielka

15 Baribal

16 Wargacz

17 Niedźwiedź malajski

18 Niedźwiedź himalajski

19 Niedźwiedź andyjski

20 Kapral Wojtek Syryjski niedźwiedź brunatny adoptowany przez żołnierzy Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim, dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Niedźwiedź brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala.

21 A teraz przegląd najbardziej znanych dzieciom misiów

22 Miś Uszatek Z klapniętym uszkiem, schludnym ubrankiem, brązowym futerkiem, nienagannym zachowaniem i pogodną mordką. Narodził się 6 marca 1957 r. początkowo gościł w pisemku dla dzieci ,, MIŚ’’, później stał się bohaterem książek.

23 Prawdziwa eksplozja popularności nastąpiła w 1975r
Prawdziwa eksplozja popularności nastąpiła w 1975r., kiedy rozpoczęto produkcję lalkowego serialu z Uszatkiem w roli głównej. Dorobił się 104 odcinków i kilku filmów krótkometrażowych.

24 Miś Paddington Niedźwiadek , który został stworzony przez angielskiego pisarza Michaela Bonda. Niedźwiadek jest dobry, czuły, grzeczny, chociaż zdarzają się mu różne kłopoty.

25 Twój przyjaciel, Miś Paddington ma śmieszną czapeczkę, zawsze nosi torbę, czasem nawet teczkę. W nich Paddington nosi do nosa chusteczkę. A obowiązkowo -drożdżową bułeczkę. Bułeczka jest zwykle z marmoladą w środku, bo to wielki łasuch. Wiesz to dobrze kotku. Ma dobre serduszko i przygód ma wiele, z których go ratują wierni przyjaciele.

26 Postać Colargola stworzyła w 1950r. francuska pisarka dla swojego syna
Postać Colargola stworzyła w 1950r. francuska pisarka dla swojego syna. Colargol to brązowy miś, który wraz z rodziną mieszka w lesie. Lubi chodzić do szkoły, ale często się spóźnia. Odkąd zobaczył musical marzy by zostać śpiewakiem, jednak nie ma odpowiedniego głosu. Opowieść o Colargolu to wspaniała historia podążania za swoimi marzeniami i wielkiej mocy przyjaźni.

27 Colargol to właśnie ja, Miś co zawsze śpiewać chciał
Colargol to właśnie ja, Miś co zawsze śpiewać chciał. Lecz choć bardzo kochał śpiew, Wciąż fałszował pośród drzew. Aż raz ptaków król dał mu Flecik tak czarowny, Że dziś mały miś śpiewa Prawie jak słowik Fiu fiu fiu fiu fiu. Fiu!!!

28 Bajkowy świat Kubusia Puchatka

29 14 października 1926r. Wydana została w Londynie książka ,, Kubuś Puchatek’’. Od tego czasu po dzień dzisiejszy, dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami zabawnego misia o małym rozumku.

30 Kubuś Puchatek charakteryzuje się małym rozumkiem, ale wielkim sercem
Kubuś Puchatek charakteryzuje się małym rozumkiem, ale wielkim sercem. Jest grubiutkim, pluszowym misiem koloru żółtego. Mieszka w domku w drzewie, który posiada dodatkową spiżarnię, gdzie Kubuś gromadzi baryłki ze swoim przysmakiem-miodkiem.

31 Troskliwe misie To grupa 10 uroczych futrzanych przyjaciół, z których każdy ma specjalną misję. Pomagają nauczyć ludzi, jak opiekować się i dbać o drugiego człowieka.

32 Gumisie Gumisie to serial, którego główni bohaterowie wyglądem przypominają niedźwiadki. Siedmiu mieszkańców, zajmuje siedzibę znajdującą się w ogromnym drzewie w Gumisiowej Dolinie.

33 Miś Yogi Yogi zadebiutował w 1958r. jako postać w serialu o psie Huckleberrym. Widzowie go pokochali i trzy lata później otrzymał własny serial.

34 Dlaczego warto mieć misia?

35 Misiowa pomoc w trudnych sprawach
Pluszaki to idealni pocieszyciele i powiernicy dziecięcych sekretów. To właśnie one rozumieją najwięcej i najwięcej wiedzą. To im maluchy zdradzają tajemnice i przytulają się w trudnych chwilach. To najlepsi przyjaciele każdego dziecka. 

36 Przyjaciele do snu

37 Misie uczą empatii Misie świetnie sprawdzą się jako nauczyciele empatii. Ich również może boleć rączka czy uszko, a nawet brzuszek. Przytulanki, tak jak ich opiekunowie, także mogą chorować i mieć gorsze dni.

38 Nauka przyjacielskich relacji
Miś uczy budowania relacji międzyludzkich. Ponieważ misia dzieci traktują jak przyjaciela, bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka w relacjach z innymi dziećmi. 

39 Szpital pluszowego misia

40 „Szpital Pluszowego Misia” to projekt edukacyjny kierowany do dzieci w wieku 4-7 lat. Akcja ma na celu zmniejszenie u nich lęku przed szpitalem i białym fartuchem. Studenci medycyny oraz studenci innych uczelni wcielają się w role lekarzy i leczą misie. Niejako poprzez odwrócenie ról, gdzie dziecko staje się rodzicem swojego ukochanego pluszaka, a leczenie nie dotyczy bezpośrednio jego, jest szansa dotarcia do malucha z każdą informacją.

41

42 Dziękujemy za uwagę Prezentację przygotowała mgr Karolina Majerska


Pobierz ppt "ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google