Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ALANA ALEXANDRA MILNE PT. "KUBUŚ PUCHATEK"

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ALANA ALEXANDRA MILNE PT. "KUBUŚ PUCHATEK""— Zapis prezentacji:

1 ALANA ALEXANDRA MILNE PT. "KUBUŚ PUCHATEK"
BOHATEROWIE LEKTURY ALANA ALEXANDRA MILNE PT. "KUBUŚ PUCHATEK" KUBUŚ PUCHATEK TYGRYSEK PROSIACZEK KRÓLIK KŁAPOUCHY SOWA PRZEMĄDRZAŁA KANGURZYCA I JEJ MALEŃSTWO Opracowała: Elżbieta Bolanowska

2 A. A. Milne zmarł 31 stycznia 1956 roku.
ALAN ALEXANDER MILNE urodził się w 1882 r. w Londynie. W 1920 roku urodził się jego syn Christopher Robin (Krzyś). W 1921 roku Milne podarował swemu synowi na urodziny pluszowego misia - Kubusia Puchatka. 14 października 1926 roku wydany został w Londynie „Kubuś Puchatek”. Autor opisuje w nim losy grupy przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Są to: tytułowy miś - Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrysek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Kangurzyca, Maleństwo oraz ich przyjaciel Krzyś. A. A. Milne zmarł 31 stycznia 1956 roku.

3 KUBUŚ PUCHATEK Jest grubiutkim, pluszowym misiem koloru żółtego. Nazywany jest przez przyjaciół i siebie samego Misiem o Bardzo Małym Rozumku, co doskonale go opisuje, gdyż pomysły misia są często łagodnie mówiąc nierozsądne. Mieszka w Stumilowym Lesie w domku, w starym dębie. Nad wejściem umieszczona jest wywieszka ‑J. Woreczko. Domek posiada dodatkową spiżarnię, w której przechowuje baryłki ze swoim przysmakiem miodem. Ulubioną potrawą i miłością życia Kubusia jest miód. Ma bardzo wiele pomysłów jak dobrać się do miodu, znajdującego się gdzieś w pszczelich ulach i systematycznie realizuje swoje plany. Najlepszym przyjacielem Kubusia jest Prosiaczek i Krzyś.

4 TYGRYSEK Jest najbardziej rozbrykanym stworzeniem w lesie. Pojawił się w Lesie później niż Kubuś czy Prosiaczek i od razu rozruszał panującą tam atmosferę. Uwielbia zaskakiwać. Często straszy mieszkańców Lasu, wskakując na nich i powalając na ziemię. Uwielbia płatać figle. Rozpierająca go energia bywa męcząca dla każdego mieszkańca Lasu. Tygrysek mieszka w domu Kangurzycy i Maleństwa. W małym kangurku znalazł bardzo dobrego towarzysza zabaw. Żywi się tranem, co jest dość zaskakujące ze względu na jego niedobry smak. Nie lubi miodu.

5 Malutki Prosiaczek, ze swoimi różowymi uszkami, o łagodnym głosie jest bojaźliwym zwierzątkiem. Ubrany jest w sweter w czerwono-czarne paski i zimowy szalik na szyi. Prosiaczek jest skromny, zawsze gościnny i obdarzony bogatą wyobraźnią. Jest szczodrym, oddanym i największym przyjacielem Kubusia, którego traktuje często jako ochronę przed strasznym, otaczającym go światem. PROSIACZEK

6 KRÓLIK Jest bardzo przemądrzałym stworzeniem, które zawsze chce dorzucić swoje trzy grosze. Bardzo szybko się irytuje. Najbardziej kocha marchewkę, którą hoduje w prywatnym ogródku warzywnym. Ma też ogromną króliczą rodzinę, jednak nie jest zbyt gościnny. Jest wiernym przyjacielem i posiada serce ze złota.

7 KŁAPOUCHY Szary i smutny z jasnoróżową kokardką na ogonku mieszka w Stumilowym Lesie, w zbudowanym przez siebie szałasie z patyków, przypominającym stertę chrustu. Kłapouchy jest czarującym, melancholijnym osiołkiem. Przysmakiem Kłapouchego jest oset, przysmak, przy jedzeniu, którego osioł lubi sobie podumać. Kłapouchy nie jest zbyt żwawy. Ma dobre serce i zawsze jest wdzięczny za wszystko.

8 SOWA PRZEMĄDRZAŁA Jest najbardziej uczonym mieszkańcem Stumilowego Lasu. Inne stworzenia często zwracają się do Sowy z problemami natury naukowej. Sowa ze swej strony twierdzi, iż umie bardzo dobrze czytać i pisać, co jednak jest dyskusyjne. Uwielbia opowiadać historyjki.

9 KANGURZYCA I MALEŃSTWO
Najmłodszy mieszkaniec Stumilowego Lasu, żyje razem z noszącą go w torbie mamą Kangurzycą. Jest ruchliwym, ciekawym świata i chętnym do zabaw dzieckiem. Świetnie dogaduje się z Tygrysem, z którym wymyśla różne zabawy i figle. KANGURZYCA I MALEŃSTWO

10 IM BARDZIEJ ZAGLĄDAMY DO ŚRODKA TYM BARDZIEJ TO KONIEC


Pobierz ppt "ALANA ALEXANDRA MILNE PT. "KUBUŚ PUCHATEK""

Podobne prezentacje


Reklamy Google