Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

80 urodziny Kubusia Puchatka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "80 urodziny Kubusia Puchatka"— Zapis prezentacji:

1 80 urodziny Kubusia Puchatka

2 14 października 1926 roku wydana została w Londynie książka pt
14 października 1926 roku wydana została w Londynie książka pt.: „Kubuś Puchatek” Od tego czasu aż po dzień dzisiejszy, dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami zabawnego misia o bardzo małym rozumku…

3 Krótka historia najbardziej znanego w świecie misia
Twórcą Kubusia Puchatka jest Alan Alexander Milne Pisarz urodził się w 1882 r. w Londynie. Uczęszczał do Westminister School, a następnie do Trinity College w Cambridge, gdzie w 1903 roku ukończył matematykę. W październiku 1920 roku urodził się jego jedyny syn Christopher Robin (Krzyś). Od tego momentu Alan zaczął pisać liczne wiesze, które ofiarowywał swojej żonie jako prezenty. Ona zaś wysyłała je prosto do magazynów. Wkrótce stało się głośno o jego krótkich utworach, a sam Milne został poproszony o więcej… W 1924 r. rozpoczyna się kariera A.A. Milne'a jako twórcy książek dla dzieci.

4 Na pierwsze urodziny w 1921 roku Milne podarował swemu synowi pluszowego misia z luksusowego sklepu Harrodsa w Londynie. Krzyś prawie nigdy nie rozstawał się ze swoim misiem. Wspólne zabawy syna z ukochaną zabawką, stały się natchnieniem dla pisarza i tym sposobem Krzyś, jego miś oraz przyjaciele - zwierzaki oglądane wspólnie w londyńskim ogrodzie zoologicznym - stały się wkrótce literackimi postaciami.

5 W latach dwudziestych jednym z ulubieńców w londyńskim ogrodzie zoologicznym był niedźwiedź o imieniu Winnie. Syn autora – Krzyś nazwał tym imieniem pluszowego misia, z którym się nie rozstawał od swoich pierwszych urodzin. Dlatego też pierwszy zbiór opowiadań, który ukazał się w październiku 1926 r. nosił tytuł Winnie the Pooh. Dwa lata później, w roku 1928 dzieci mogły już przeczytać dalsze przygody Kubusia w książce pt.: „Chatka Puchatka”. Jeszcze za życia Milne'a, który zmarł 31 stycznia 1956 roku, przygody małego misia i jego przyjaciół zostały przetłumaczone na 12 języków i sprzedane w 7 milionach egzemplarzy.

6 Dorosły już Krzyś napisał książkę o sobie, zatytułowaną „Poza światem Puchatka”. Jak dowiadujemy się z jego wspomnień, w dzieciństwie chłopiec był niemal chorobliwie nieśmiały. Miał dziewczęcy wygląd, który nadawała mu matka, gdyż zawsze chciała mieć córkę. We swoich wspomnieniach opowiada również o tym, jak w czasie II wojny światowej walczył na froncie. W tej wojnie, po tej samej stronie co Anglicy, walczyli żołnierze z innych krajów, także z Polski. Musieli się uczyć języka angielskiego, by móc się wzajemnie porozumiewać. I wiecie, czym posługiwano się podczas tej nauki? Tekstami z książeczek o Kubusiu Puchatku. Żartowano później, że w ten sposób Puchatek przyczynił się do zwycięstwa Anglii i sprzymierzonych z nią państw w II wojnie światowej.

7 Pierwsze ilustracje z książki „Kubuś Puchatek”

8 Rysunki ilustrujące treść książki wzorowane były na zabawkach, którymi bawił się Krzyś.

9 Obecnie prawa autorskie do postaci stworzonych przez Alana Aleksandra Milne należą do koncernu Walta Disneya

10 Bajkowy świat Kubusia Puchatka

11 Mapa stumilowego lasu w którym mieszka Kubuś Puchatek wraz ze swoimi przyjaciółmi.

12 Parę słów o solenizancie i jego gościach… Kubuś Puchatek nazywany jest przez przyjaciół i siebie samego Misiem o Bardzo Małym Rozumku, co doskonale go opisuje, gdyż pomysły misia są często łagodnie mówiąc nierozsądne. Mieszka w domku w drzewie. Uwielbia miód i potrafi cieszyć się wszystkim i jest wszystkim życzliwy. Jeżeli nawet nie potrafi pomóc, jest dumny z tego, że się starał. Stale przekręca wyrazy i wyśpiewuje swoje mruczanki.

13 Ulubiona „mruczanka” misia
Dziwny jest niedźwiedzi ród, Że tak bardzo lubi miód, Bzyk-bzyk-bzyk, ram-pam-pam, Co to znaczy? Nie wiem sam!

14 Prosiaczek Najbliższy przyjaciel Puchatka.
Prosiaczek jest bardzo niewielkiego wzrostu, co przyczyniło się do wykształcenia u niego cechy wyjątkowej bojaźliwości. Boi się właściwie wszystkiego, lecz najbardziej tego, co jest od niego większe, a rzeczy takich jest wiele. Kubuś lubi odwiedzać Prosiaczka, a Prosiaczek Kubusia.

15 Królik Królik to pewny siebie organizator, pracowity
i wiecznie zabiegany. Trochę lekceważy swoich krewnych i znajomych. Charakterystyczne jest u niego to, iż najbardziej kocha marchewkę, którą hoduje w prywatnym ogródku warzywnym. Królik często się irytuje, a najbardziej wtedy gdy "wbryknie" na niego Tygrys, ale pomimo tego jest lubiany przez wszystkich mieszkańców Lasu.

16 Tygrysek Znany jest ze swej brykającej natury, wiecznie skory do zabawy. Pojawił się w Stumilowym Lesie później niż Kubuś czy Prosiaczek i od razu rozruszał panującą tam atmosferę. Uwielbia zaskakiwać, a często też straszyć mieszkańców Lasu, wskakując na nich i powalając na ziemię. W małym kangurku znalazł bardzo dobrego towarzysza zabaw. Lubi się przechwalać, że jest jedyny i niepowtarzalny.

17 Maleństwo Najmłodszy mieszkaniec Stumilowego Lasu, żyje razem z noszącą go w torbie nadopiekuńczą mamą Kangurzycą. Tak, jak jego dobry przyjaciel Tygrys, Maleństwo ma ogromne skłonności do "brykania" oraz absolutnie uwielbia swego prążkowanego kompana. Nie pragnie niczego innego, jak tylko zaimponować Tygrysowi i robić to, co Tygrys robi najlepiej.

18 Kangurzyca Jest wyrozumiałą
i troskliwą matką małego Kangurzątka, które wychowuje samotnie. Ma też swoisty spryt i matczyną przenikliwość. Przyjęła pod swój dach Tygrysa, który stał się wspaniałym towarzyszem zabaw dla Maleństwa.

19 Kłapouchy Jest pluszowym osiołkiem z przyczepionym pinezką ogonem, zakończonym kokardą,. Ogon ma skłonność do częstego odpadania. Kłapouchy mieszka w Stumilowym lesie, w zbudowanym przez siebie szałasie z patyków, przypominającym stertę chrustu. O żadnym dniu nie mówi, że jest dobry, wyolbrzymia swoje niepowodzenia. Mimo tego lubią go wszyscy za jego marzycielską naturę. Pomagają Kłapouchemu znajdować ogon, który stale gdzieś gubi.

20 Sowa Przemądrzała Sowa Przemądrzała
Jest najbardziej uczonym mieszkańcem Stumilowego. Inne stworzenia z Lasu często zwracają się do Sowy z problemami natury naukowej. Sowa ze swej strony twierdzi, iż umie bardzo dobrze czytać i pisać, co jednak jest dość dyskusyjne.

21 Ciekawostki Kubuś Puchatek ma własną gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław. Miś o Bardzo Małym Rozumku dołączył do kilkunastu wyróżnionych w ten sposób animowanych postaci - wśród nich są takie gwiazdy jak Myszka Miki i Kaczor Donald. Na ekranach kin ukazał się nowy film o przygodach Kubusia Puchatka zatytułowany Kubuś Puchatek i Hefalumpy Wytwórnia Disney'a przygotowuje również kolejny film, który trafi na ekrany w 2007 roku. Już dzisiaj wiadomo, że przyjacielem Misia o Bardzo Małym Rozumku nie będzie Krzyś, tylko rudowłosa, rozbrykana 6-latka.

22 Dużo miodku, przygód wiele, wesołemu Puchatkowi życzą przyjaciele!!!


Pobierz ppt "80 urodziny Kubusia Puchatka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google