Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HISTORIA PLUSZOWEGO MISIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HISTORIA PLUSZOWEGO MISIA"— Zapis prezentacji:

1 HISTORIA PLUSZOWEGO MISIA
Historię pluszowego Misia rozpoczął Prezydent Roosevelt, który postrzelił w trakcie polowania małego niedźwiadka. Ujrzawszy przerażone zwierzątko postanowił puścić go wolno, rezygnując ze swego trofeum. Historia o uwolnieniu niedźwiedzia zainspirowała znanego twórcę komiksów Clifforda Berrymana do stworzenia serii rysunków pt. "Drawing the Line in Mississippi". Rysunki ukazały się w gazetach, i te z kolei zachęciły Morris Michtom’ a, właściciela sklepu ze słodyczami do zaprojektowania wzoru zabawki pluszowej podobnej do misia z komiksu. W ten sposób na wystawie sklepu szybko znalazł się miś pluszowy z odręcznie podpisaną karteczką “Miś Teddy’ego.”

2 Miś stał się popularny na całym świecie
Miś stał się popularny na całym świecie. Nie ma zakątka, którego by nie zwiedził. Stał się bohaterem wielu utworów dedykowanych dla dzieci. Były to piosenki, książki, filmy oraz przede wszystkim rysunkowe bajki. Najbardziej znane nam są losy Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona oraz Misia Uszatka. Doskonale pamiętamy również postać Misia Colargola.

3 Miś wciąż pozostaje najważniejszą zabawką naszego dziecka i miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego misia.

4 ZNANE MISIE Z NASZYCH BAJEK

5

6

7

8


Pobierz ppt "HISTORIA PLUSZOWEGO MISIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google