Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Listopadowa mapa pogody Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Listopadowa mapa pogody Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Listopadowa mapa pogody Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Listopadowa mapa pogody Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Pogoda to stan atmosfery w danym miejscu i w danym czasie. Pogoda to inaczej to, co się dzieje na zewnątrz, czy jest zimno, ciepło, pada śnieg lub deszcz. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Na pogodę składa się wiele elementów. Jednym z nich jest temperatura powietrza. Decyduje ona, czy jest zimno, czy ciepło. Mierzymy ją termometrem. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Zachmurzenie mówi nam o tym, czy jest dużo chmur i czy przesłaniają one słońce. Na mapach pogody rysuje się białe lub ciemne chmury, aby pokazać, jakie będzie zachmurzenie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Kolejny element pogody to zachmurzenie.

6 W listopadzie możemy spotkać się z różnymi opadami. Jesienią często pada deszcz. Oznacza się go jako chmurę z kroplami lub jako samą kroplę. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Bardzo ważnym elementem pogody są opady.

7 Grad to opad małych kulek lodu. Potrafi być niebezpieczny i narobić wiele szkód. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Innym rodzajem opadu jest grad.

8 Inny rodzaj opadu, jaki można spotkać w listopadzie, to śnieg. Śnieg to opad kryształków lodu, które przybierają postać gwiazdek, zwanych śnieżynkami. Symbolem śniegu na mapie pogodowej jest chmura z płatkami śniegu lub płatek śniegu. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Wiatr w istotny sposób wpływa na to, czy będzie ciepło, czy zimno. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Ostatni element pogody to wiatr.

10 Warto sprawdzać prognozę pogody, zanim wyjdziecie z domu. Będziecie wtedy wiedzieli, jak się ubrać i nie zmarzniecie. Może zechcecie sami zabawić się w obserwatorów pogody? Będziecie zapisywać swoje obserwacje i spróbujecie przewidzieć, jaka będzie pogoda? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Listopadowa mapa pogody Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google