Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Boże Narodzenie we Francji Julia Wijas. Kto przynosi dzieciom prezenty? We Francji dzieci wierzą, że to mały Jezus przynosi im prezenty, które w wigilijną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Boże Narodzenie we Francji Julia Wijas. Kto przynosi dzieciom prezenty? We Francji dzieci wierzą, że to mały Jezus przynosi im prezenty, które w wigilijną."— Zapis prezentacji:

1 Boże Narodzenie we Francji Julia Wijas

2 Kto przynosi dzieciom prezenty? We Francji dzieci wierzą, że to mały Jezus przynosi im prezenty, które w wigilijną noc wkłada do bucików ustawionych przy kominku

3 Jakie prezenty sobie wręczają? Święta Bożego Narodzenia pełnią we Francji bardzo ważną rolę. Są to święta rodzinne. Francuzi wręczają sobie ręcznie robione kartki świąteczne oraz kupują prezenty. Kartka świąteczna

4 25 Grudnia We Francji, w przeciwieństwie do Polski, nie ma Wigilii. Francuzi biorą udział we mszy, a 25 grudnia siadają do wspólnego obiadu. W ten dzień je się indyka nadziewanego kasztanami i pije dużo szampana.

5 Choinka - wiecznie iglaste drzewo, żywe lub sztuczne, związane z obchodami Bożego Narodzenia. Choinka jest tradycyjnie przynoszona do domu i przystrajana lampkami choinkowymi (pierwotnie świecami), ozdobami, girlandami i cukierkami. Choinka

6 Zakupy We Francji świąteczną atmosferę wyczuwa się już na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem. Wszystkich opanowuje gorączka zakupów. Właściciele sklepów prześcigają się w pomysłach dekorowania wystaw. Ulice miast przystrojone są kolorowymi lampkami i gwiazdkami

7 Obiad Kolacja bożonarodzeniowa we Francji jest głównym posiłkiem tradycyjnie spożywanym w czasie świąt.

8 Symbol szopka Bożonarodzeniowe bogato ozdobione choinki należą raczej do rzadkości we francuskich domach, w przeciwieństwie do tego jak to wygląda u nas i u naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech, albo dalej, w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Najpopularniejszym symbolem i dekoracją związaną z tradycją obchodów Bożego Narodzenia we Francji jest szopka bożonarodzeniowa.

9 Mikołaj Święty Mikołaj – postać starszego mężczyzny z brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i bajek w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów.

10 Dziękuję za uwagę Opracowała: Julia Wijas


Pobierz ppt "Boże Narodzenie we Francji Julia Wijas. Kto przynosi dzieciom prezenty? We Francji dzieci wierzą, że to mały Jezus przynosi im prezenty, które w wigilijną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google