Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK ZJESZ OWOCE I WARZYWA TO NIE BĘDZIESZ CHORA I KRZYWA, A KIEDY PÓJDZIESZ NA PŁYWANIE TO OLIMPIJSKI MEDAL DOSTANIESZ. ŻYJMY ZDROWO!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK ZJESZ OWOCE I WARZYWA TO NIE BĘDZIESZ CHORA I KRZYWA, A KIEDY PÓJDZIESZ NA PŁYWANIE TO OLIMPIJSKI MEDAL DOSTANIESZ. ŻYJMY ZDROWO!"— Zapis prezentacji:

1 JAK ZJESZ OWOCE I WARZYWA TO NIE BĘDZIESZ CHORA I KRZYWA, A KIEDY PÓJDZIESZ NA PŁYWANIE TO OLIMPIJSKI MEDAL DOSTANIESZ. ŻYJMY ZDROWO!

2 Piramida zdrowego żywienia To, co powinniśmy jeść najczęściej znajduje się u podstawy piramidy żywienia. To, czego w naszym codziennym jadłospisie powinno być w najmniejszych ilościach znajduje się na czubku

3 Owoce egzotyczne Mandarynka, to słodka dziewczynka. Kiwi to mały ptak, chociaż zielony środek ma. Banan, mango i ananas, to najlepsze witaminy dla nas. Dzieci je lubią bo dobrze smakują Soki piją i zdrowo żyją.

4 Owoce rosnące w Polsce Nie myślcie sobie że już od września urośnie wam czereśnia. No, ale za to słodsze będzie lato, bo dojrzeją gruszki, jabłka, brzoskwinie i śliwki. Owoce to samo zdrowie, nawet babcia wam o tym powie.

5 Sporty w których najczęściej udział biorą chłopcy Te sporty bardzo dobrze wpływają na sprawność naszych nóg, oraz dobrą sylwetkę.

6 Sporty w których najczęściej udział biorą dziewczyny Sport to zdrowie, każda dziewczynka ci to powie! Weź skakankę, albo piłkę i wyjdź sobie na godzinkę. Baw się, skacz i biegaj, a na zawodach po nagrody sięgaj.

7 Suszone owoce W naszej codziennej diecie nie powinno zabraknąć suszonych owoców. Są zdrowe, mają dużo witamin i potrafią zaspokoić każdy głód. Dodają nam one energii oraz zapewniają świetną kondycję.

8 Jeśli chcesz być zdrowy oprócz zdrowego odżywiania i sportu musisz pamiętać także aby spać regularnie nie mniej niż 8 godzin, aby twój organizm był wypoczęty. Jedz 5 posiłków dziennie, a najważniejsze- śniadanie. Coś jeszcze…

9 Dziękuje za uwagę Dziękuje za uwagę AUTOR: Patrycja Sroka kl. IV


Pobierz ppt "JAK ZJESZ OWOCE I WARZYWA TO NIE BĘDZIESZ CHORA I KRZYWA, A KIEDY PÓJDZIESZ NA PŁYWANIE TO OLIMPIJSKI MEDAL DOSTANIESZ. ŻYJMY ZDROWO!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google