Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykona ł a Weronika Przyborek PSP Potworów im. Marsza ł ka Józefa Pi ł sudskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykona ł a Weronika Przyborek PSP Potworów im. Marsza ł ka Józefa Pi ł sudskiego."— Zapis prezentacji:

1 Wykona ł a Weronika Przyborek PSP Potworów im. Marsza ł ka Józefa Pi ł sudskiego

2  To osoba pozostająca z kimś w bliskich, serdecznych stosunkach, okazująca komuś lub czemuś swoją sympatię.

3  Uczciwy  Szczery  Lojalny  Wierny  Prawdomówny  Wyrozumiały  Pomocny  Dotrzymujący słowa  Koleżeński  Miły  Opiekuńczy  Wrażliwy  Sympatyczny  Odpowiedzialny  Życzliwy  Serdeczny

4 Przyjaźń jest bardzo ważna w życiu człowieka. Gdy mamy przyjaciół jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi, mamy się komu wygadać z naszych problemów. Niektórzy ludzie nie doceniają że mają przyjaciół, nie mają cechy dobrego przyjaciela,mogą się okazać oszustami, więc trzeba wybierać przyjaciół rozważnie. My też musimy mieć te cechy, abyśmy to my nie stracili przyjaciela.

5 Trzeba wielu lat by znaleźć przyjaciela, wystarczy chwila by go stracić. Stanisław Jerzy Lec Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać. Przyjaciel to ktoś, kto da­je ci totalną swobodę bycia sobą. Jim Morrison Przyjaźń wypływa z wielu źródeł, z których największym jest szacunek. Daniel Defoe

6 Nie ten przyjaciel, co ci ę chwali, ale ten, co ci prawd ę mówi. - przyjacielem jest taki człowiek który ci prawdę mówi,a nie cię cały czas chwali. Dla przyjaciela nowego nie opuszczaj starego. - To znaczy że nie warto zostawiać przyjaciół z tzw. 'dawnych lat' dla tych nowo poznanych. Gdzie interes dmucha, przyja źń krucha. - to znaczy że gdy w życiu dla nas najważniejszy interes to nasza przyjaźń między ludzka jest coraz mniejsza. Kto znalazł przyjaciela, skarb znalazł. - To znaczy ż e przyjaciel jest bezcenny Lepszy przyjaciel w potrzebie ni ż pieni ą dze w gar ś ci. - to znaczy ż e lepiej mieć przyjaciół,którzy pomogą w razie potrzeby niż pieniądze które szczęścia nie dają na długo. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. - Naszym prawdziwym przyjacielem jest ten, kto pomoże nam w trudnej sytuacji.

7  Dziękuję za Uwagę


Pobierz ppt "Wykona ł a Weronika Przyborek PSP Potworów im. Marsza ł ka Józefa Pi ł sudskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google