Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo Radomsko Nadleśnictwo Radomsko powstało w 1945 rok. Obecnie zarządza gruntami Skarbu Państwa o łącznej powierzchni 17127,14 ha, podzielonymi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo Radomsko Nadleśnictwo Radomsko powstało w 1945 rok. Obecnie zarządza gruntami Skarbu Państwa o łącznej powierzchni 17127,14 ha, podzielonymi."— Zapis prezentacji:

1

2 Nadleśnictwo Radomsko Nadleśnictwo Radomsko powstało w 1945 rok. Obecnie zarządza gruntami Skarbu Państwa o łącznej powierzchni 17127,14 ha, podzielonymi na 3 obręby leśne: Radomsko, Pajęczno, Kobiele Wielkie.

3 Las to jeden z odnawialnych zasobów przyrody, powstający w wyniku procesu lasotwórczego. Chroni przed erozją i powodzią, jest naturalnym filtrem wody i powietrza. Las to wspólnota roślin i zwierząt. Jeśli człowiek chce, aby było w niej miejsce dla niego - nie powinien jej niszczyć!!!

4 Cztery pory roku Obserwując las wiosną, latem, jesienią i zimą zauważamy zmiany w przyrodzie. J e s i e ń W i o s n a Z i m a L a t o

5 Ścieżki rowerowe Aby miło spędzić czas z rodziną można pojechać na wycieczkę rowerową do lasu, podczas której podziwiamy piękno przyrody oraz słuchamy śpiewu ptaków.

6 Ścieżki edukacyjne informują nas, jak zbudowany jest las, na czym polega praca pana leśniczego. Uczą jakie rośliny rosną w lesie oraz kto w nim mieszka.

7 Poznajemy pracę leśnika Wędrując po lesie można zaobserwować, jak leśnicy dbają o zwierzęta podczas różnych pór roku.

8 Odpoczynek od miejskiego zgiełku Spacerując ścieżkami leśnymi przy szumie drzew i śpiewie ptaków nasz organizm może odpocząć po dniu ciężkiej pracy lub nauce.

9 Źródła Mała Encyklopedia Leśna –PWN, Zdjęcia własne, Wiadomości z tabliczek leśnych, Ulotka „Bądź przyjacielem lasu” – otrzymana z Nadleśnictwa Radomsko

10 Natalia Dąbrowska, Karolina Stępień, Ewelina Radziwołek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Radomsku, Klasa 5b, Kategoria - Szkoły podstawowe (IV kl. -VI kl.).


Pobierz ppt "Nadleśnictwo Radomsko Nadleśnictwo Radomsko powstało w 1945 rok. Obecnie zarządza gruntami Skarbu Państwa o łącznej powierzchni 17127,14 ha, podzielonymi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google