Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Drogi uczniu ! Tą prezentacją pragniemy udowodnić Ci, że matematyka jest bardzo ważna w życiu codziennym. Pomyśl, korzystasz z niej na każdym kroku: w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Drogi uczniu ! Tą prezentacją pragniemy udowodnić Ci, że matematyka jest bardzo ważna w życiu codziennym. Pomyśl, korzystasz z niej na każdym kroku: w."— Zapis prezentacji:

1 Drogi uczniu ! Tą prezentacją pragniemy udowodnić Ci, że matematyka jest bardzo ważna w życiu codziennym. Pomyśl, korzystasz z niej na każdym kroku: w sklepie, w szkole na matematyce, a także w domu, używając zegarka. Chcemy też namówić Cię, abyś nie zapominał o tym ważnym przedmiocie, ponieważ w przyszłości bardzo Ci się przyda.

2 Zobaczyłaś w sklepie fajną bluzkę ? A może znalazłeś nową grę ? Dzięki lekcji matematyki wiesz, ile musisz zapłacić, a także ile reszty powinieneś dostać.

3 Nudna podróż pociągiem do babci? A może powrót autobusem do domu? Wystarczy, że będziesz znać się na zegarku i już wiesz, kiedy musisz czekać na przystanku i jak długo będzie trwała podróż.

4 Masz dom z ogródkiem, działkę? Chciałbyś stworzyć piękny ogród z kwiatami, ale masz problem z obliczeniami? Wystarczy, że pomyślisz, chwycisz w dłoń miarkę i po kłopocie.

5 Potrzebujesz gotówki? Od czego są bankomaty? Pamiętaj jednak, aby przed pobraniem pieniędzy przeliczyć, czy owa kwota jest odpowiednia.

6 To właśnie były najważniejsze powody, dla których trzeba uczyć się matematyki. Liczenie uczniów, planowanie wycieczki klasowej, remontowanie pokoju… Do tego wszystkiego umiejętność wykorzystywania informacji wyniesionych z lekcji jest niezbędna. Dlatego też matematyka nazywana jest królową nauk. Dodatkowo uczy logicznego myślenia, co znacznie ułatwia i skraca naukę; rozwija wyobraźnię, która w życiu bardzo się przydaje. Dzięki matematyce poznajmy świat ! „Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno – piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby.” „Matematyka jest najpotężniejszym intelektualnym wehikułem, jaki kiedykolwiek został skonstruowany, za pomocą którego uciekamy przed czasem, lecz nie ma powodu przypuszczać, że mogłaby kiedyś umożliwić tego rodzaju ucieczkę, jaką ucieleśnia pogoń za absolutem. „

7 Przed Tobą jeszcze kilka łatwych – na szczęśnie - zadań. Powodzenia ! ;) Zad.1 Bieganie po schodach jest bardzo dobrym treningiem. W pewnym czteropiętrowym domy schody mają w sumie 60 stopni. (Na parter nie trzeba wchodzić po schodach). a)Ile stopni mają schody prowadzące na drugie piętro? b)W wieżowcu znajdują się takie same schody. Ile stopni prowadzi na 10 piętro?

8 Zad. 2 Zosia chodziła po łące, Zbierała kwiatki pachnące. A Tadek w rogach kwadratu Położył bukiety kwiatów, Ostatni bukiet na środku, I rzekł ? Pozbieraj je kotku! Zosia przez moment dumała I krótszą drogę wybrała. Zastanów się i Ty chwilę: Którą i krótszą o ile?

9 Zad. 3 Rysiek i Tomek urządzili wyścig na dystansie 100 metrów. Gdy Rysiek mijał linię mety to Tomek był 5 metrów za nim. By wyrównać szanse, w następnym wyścigu Rysiek ustawił się na linii startu zaś Tomek 5 metrów przed nim. Kto pierwszy minie linię mety? Rysiek i Tomek urządzili wyścig na dystansie 100 metrów. Gdy Rysiek mijał linię mety to Tomek był 5 metrów za nim. By wyrównać szanse, w następnym wyścigu Rysiek ustawił się na linii startu zaś Tomek 5 metrów przed nim. Kto pierwszy minie linię mety?

10 Przyrodzie – Każda budowa organizmu oparta jest na symetrii. Architekturze – Zarówno współczesne i starożytne budowle imponują swoją symetrycznością i kształtem, dzięki dokładnym obliczeniom matematycznym. Geografii – Obliczanie skali, długości drogi, wysokości szczytów. Medycynie – Lekarstwa stworzone są z odpowiedniej ilości poszczególnych składników. I oczywiście w życiu codziennym – pieniądze, gospodarka, szkoła, praca.

11 Przeprowadziłyśmy krótki sondaż na temat wykorzystania matematyki w życiu codziennym. Na nasze pytania udzieliły odpowiedzi 22 osoby. Pytanie 1. Czy uważasz, że matematyka przydaje się w życiu codziennym? Tak – 85% (18 osób) Tak – 85% (18 osób) Nie – 15% (4 osoby) Nie – 15% (4 osoby) Pytanie 2. Który dział matematyki jest według Ciebie najważniejszy? Pytanie 2. Który dział matematyki jest według Ciebie najważniejszy? Geometria – 10% (3 głosy) Geometria – 10% (3 głosy) Ułamki i procenty – 44% (10 głosów) Ułamki i procenty – 44% (10 głosów) Równania – 3% (1 głos) Równania – 3% (1 głos) Proste, podstawowe działania – 45% (12 głosów) Proste, podstawowe działania – 45% (12 głosów)

12

13

14 Drogi uczniu ! Mam nadzieję, że dzięki tej prezentacji, choć trochę przekonałeś się do matematyki. Towarzyszyła Ci ona od samych narodzin i towarzyszyć będzie jeszcze przez resztę życia. Dlatego pamiętaj: ucz się jej pilnie, bo wyjdzie Ci to na dobre.


Pobierz ppt "Drogi uczniu ! Tą prezentacją pragniemy udowodnić Ci, że matematyka jest bardzo ważna w życiu codziennym. Pomyśl, korzystasz z niej na każdym kroku: w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google