Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stanach Zjednoczonych Ameryki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stanach Zjednoczonych Ameryki"— Zapis prezentacji:

1 Stanach Zjednoczonych Ameryki
Święta w Usa Stanach Zjednoczonych Ameryki

2 Charakterystyczne cechy
świąteczna choinka, udekorowana lampkami i bombkami, z aniołkiem lub gwiazdą na czubku, wystawny świąteczny obiad, prezenty Kalendarz Adwentowy. karty świąteczne  zwyczaj dekorowania okien świątecznymi lampionami

3 Ciekawostki Typowo amerykańskie świąteczne rysy to postacie: czerwononosy Rudolph renifer z zaprzęgu Świętego Mikołaja oraz Frosty „zmarznięty” bałwanek. W wielu domach organizuje się Christmas Party - świąteczne przyjęcia. W USA bardzo rozpowszechniony jest zwyczaj dekorowania domów sąsiedzi ścigają się w zakładaniu jak najbardziej świecących i okazałych dekoracji.

4 Rudolph Według opowieści, Rudolf jest jednym z latających reniferów, które ciągną sanie Świętego Mikołaja. Ma on magiczny "czerwony nos", który oświetla Mikołajowi drogę w noc wigilijną. Z uwagi na tę zdolność zajmuje on miejsce na samym przedzie zaprzęgu.

5 Choinka i Prezenty Choinkę w USA ubiera się na długo przed Bożym Narodzeniem, jednakże zaraz po Świętach usuwa się ją z mieszkania. Święty Mikołaj przychodzi w nocy przez komin i wkłada prezenty pod choinkę a mniejsze paczuszki do powieszonych na kominku kolorowych skarpet. Atmosferę świąteczną natraja także wscheobecny i popularny utwór-kolęda Jingle Bells, znany również pod nazwą One Horse Open Sleigh. Mimo iż Jingle Bells wiązany jest bezpośrednio ze świętem Bożego Narodzenia, w rzeczywistości nawiązuje do okresu zimowego jako pory roku.

6 Kiedy Obchodzimy ?  Dopiero w Boże Narodzenie, 25 grudnia, dzieci znajdują pod choinką prezenty od "Santa Claus", czyli amerykańskiego świętego Mikołaja. W USA nie ma drugiego dnia świąt. Zaraz po 25 grudnia znika też z amerykańskich domów choinka.

7 Informacje pochodzą ze strony:
Google Wikipedia


Pobierz ppt "Stanach Zjednoczonych Ameryki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google