Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Boże Narodzenie w Niemczech

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Boże Narodzenie w Niemczech"— Zapis prezentacji:

1 Boże Narodzenie w Niemczech

2 Adwent jest w Niemczech czasem radosnego oczekiwania
Adwent jest w Niemczech czasem radosnego oczekiwania. W domach pojawiają się adwentowe wieńce z jodły, które Niemcy przystrajają fioletowymi wstążkami i czterema świeczkami. W każdą kolejną niedzielę adwentu zapala się jedną ze świec.

3 Adwent jest również bardzo radosny dla dzieci
Adwent jest również bardzo radosny dla dzieci. Każde z nich dostaje bowiem adwentowy kalendarz. Posiada on 24 okienka, w których dzieci znajdują czekoladki. Można jednak otworzyć tylko jedno okienko dziennie.

4 Jarmark bożonarodzeniowy - w wielu miastach niemieckich odbywają się w czasie adwentu jarmarki bożonarodzeniowe. Na jarmarku można kupić ozdoby choinkowe, prezenty,słodycze, zjeść potrawy i ciasta bożonarodzeniowe.

5 Choinka – to właśnie z Niemiec wywodzi się zwyczaj strojenia choinki
Choinka – to właśnie z Niemiec wywodzi się zwyczaj strojenia choinki. W Niemczech choinka pojawia się w domach na początku grudnia i jest rozbierana po święcie Trzech Króli.

6 Kolędy – ulubioną kolędą Niemców jest kolęda „O Tannenbaum” – „ O Choinko” i znana na całym świecie kolęda „Stille Nacht” – „cicha noc”

7 Wigilia – Wigilia jest mniej uroczysta jak w Polsce
Wigilia – Wigilia jest mniej uroczysta jak w Polsce. Kolacja wigilijna składa się z sałatki kartoflanej, pieczonej kiełbasy, kapusty kiszonej. Pod każdym talerzem znajduje się pieniążek mający przynieść szczęście. Nikt nie powinien wstawać od stołu w czasie kolacji, ponieważ przynosi to pecha.

8 Msza wigilijna - w niemieckich kościołach nie ma pasterki
Msza wigilijna - w niemieckich kościołach nie ma pasterki. Nabożeństwo odprawione jest po południu.

9 Mikołaj – w wigilię prezenty dzieciom przynosi mikołaj
Mikołaj – w wigilię prezenty dzieciom przynosi mikołaj. Dzieci dostają też prezenty 6 grudnia w dzień Świętego Mikołaja. Wieszają wówczas skarpety, mając nadzieję, że mikołaj napełni je słodyczami.

10 Potrawy świąteczne – w pierwszy dzień świąt ulubioną potrawą jest gęś
Potrawy świąteczne – w pierwszy dzień świąt ulubioną potrawą jest gęś. Najsłynniejszym ciastem bożonarodzeniowym jest strucla. Jest to ciasto drożdżowe z dużą ilością bakalii.

11 Dziękujemy za uwagę 


Pobierz ppt "Boże Narodzenie w Niemczech"

Podobne prezentacje


Reklamy Google