PROTOKÓŁ LIBERO. PRZEPISY 26 ASYSTENT SEKRETARZA 26.2 OBOWIĄZKI - Zapisuje zastępowanie zawodników z udziałem Libero.

Slides:

WYDZIAŁ SĘDZIOWSKI PZPS KOMISJA SZKOLENIA

Procedura zmiany zawodników w rozgrywkach krajowych od sezonu Wydział Sędziowski ŚZPSMąchocice
Schemat blokowy M START KONIEC
1. ZEZWOLENIE NA WYKONANIE ZAGRYWKI
AGENDA: 1. Praca SI 2. Praca SII oraz współpraca SII z sekretarzem zawodów 3. Współpraca komisji sędziowskiej 4. Czynności sędziów przed meczem, protesty.
PRZYKŁAD ROZWIĄZANIA RAMY
PRZYKŁAD ROZWIĄZANIA TARCZY
Pisemne mnożenie liczb naturalnych
Pisemne dzielenie liczb naturalnych
Instrukcja protokołowania zawodów piłki siatkowej
Modyfikacja przepisu 19. Zawodnik Libero (Kongres FIVB 2010) Na podstawie prezentacji László HERPAIA członka komisji sędziowskiej FIVB opracował Mirosław.
KURS PODSTAWOWY dla kandydatów na sędziów piłki siatkowej
KOZIENICE, Prezentacji kol. Pawła Burkiewicza Zmiany w przepisach gry w siatkówkę halową Prezentacji kol. Piotra Dudka Kontrola niesportowego.
Opracowała Urszula Guzikowska
Czy zastanawiacie się czasem, jak Was zapamięta śląska siatkówka?
OPRACOWANIE: Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów w Lesznie
Zmiany w przepisach gry w piłkę siatkową edycja Raszyn 2013
Matematyka i system dwójkowy
Jak siatkówka zmieniła się na przestrzeni lat.
Mistrzostwa Szkoły w Badmintona Dziewcząt
Zmiany w przepisach gry 2014 Zmiany w przepisach gry 2014 Poznań
Odprawa Przedmeczowa Jak powinna wyglądać?
Konferencja dla sędziów i komisarzy rozgrywek PZKosz 6-7 września 2014 r., COS Spała ZMIANY W PRZEPISACH GRY.
1.)Zaznaczamy kursor nad tabelą w miejscu gdzie pokazuje czerwona strzałka 2.) Wciskamy przycisk zaznaczony w czerwonym kółku „Wstaw podział strony”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
MATEMATYKA I SPORT Gabrysia Tylec Va.
Wyrażenia Algebraiczne
Excel Filtrowanie Funkcje bazodanowe
Tworzenie ankiet online
Algorytmy- Wprowadzenie do programowania
` Nasza pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas ponad wszystko..
Piłka siatkowa.
Gra 1x1 z elementami szybkości + uporządkowany „chaos”
Zagadnienie i algorytm transportowy
SAMOUCZEK PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA PROGRAMU DO MODELOWANIA TARCZ.
PRZYKŁAD OBLICZENIOWY PRĘT
PRZYKŁAD ROZWIĄZANIA KRATOWNICY
Coaching w zawodach młodzieżowych PZPS Najnowsze regulacje obowiązujące w Piłce Siatkowej Plażowej Przygotował: Paweł Kryda.
OBOWIĄZKI SĘDZIEGO II - WYBÓR Opracowanie Wojciech Maroszek z wykorzystaniem FIVB Multimedia Teaching Material 2015.
Test Przygotowania Fizycznego Sędziów Futsalu
Tajemnicze pismo Potrzebne: Działanie
Instrukcja protokołowania zawodów piłki siatkowej Wybrane zagadnienia.
PRZEPISY GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ ARTYKUŁ XII CZĘŚĆ DRUGA Szkolenie kandydatów na sędziów piłki nożnej – KURS 2010 Opracował: Tomasz Radkiewicz.
Instrukcja protokółowania Szkolenie sędziów i komisarzy siatkówki plażowej PZPS – Katowice
KURSOKONFERENCJA sędziów piłki siatkowej szczebla centralnego Część III PRZEPISY GRY KOMISJA SZKOLENIA Wydziału Sędziowskiego PZPS Katowice, 5-7 września.
Zmiany w przepisach gry w piłkę siatkową edycja Czudec 2013.
Koszykówka hobby Piotr Ligier. NBA CHICAGO BULLS.
Zawodnik Libero Zmiany w przepisach gry edycja Czudec 2013.
SĘDZIA DRUGI obowiązki, współpraca i technika poruszania się Opracowane na podstawie materiałów Komisji Sędziowskiej FIVB.
Siatkówka Twoje imię i nazwisko.
Ważne zmiany … i informacje przed startem sezonu 2017/2018
Piotr Grzegorzewski klasa 1GB (rok szkolny 2011/2012)
ZESPÓŁ ĆWICZĄCY: 20 zawodników + 2 bramkarzy PRZYBORY: 20 piłek, 2 drabinki do ćwiczeń koordynacyjnych, kamizelki (2 kolory), znaczniki,
Zapis prezentacji:

PROTOKÓŁ LIBERO

1. PRZED MECZEM Asystent sekretarza wypełnia nagłówek meczu w protokole libero

1. PRZED MECZEM Przed meczem asystent sekretarza musi uzyskać następujące informacje: I. Liczby zawodników libero. II. Zakreślić w kółko literę A oraz B przypisując do odpowiednich drużyn w nagłówku protokołu. (rys. 1) Rys. 1

3. PODCZAS MECZU Podczas meczu asystent sekretarza zapisuje wyniki meczu, w których nastapiło zastąpienie libero: 3.1W przypadku zastąpienia zawodnika libero z normalnym zawodnikiem, asystent sekretarza zapisuje numer libero w kolumnie z nagłówkiem Lib, a zastępowanego zawodnika w kolumnie Rep oraz wynik podczas którego miało miejsce zastapienie w kolumnie Score. Najpierw wpisujemy ilość punktów drużyny która wykonuje zastapienie. (Rys. 2) Lib a schodzącego z boiska w kolumnie Rep W przypadku gdy zastapienie nastepuje pomiędzy dwoma libero, zapisujemy numer libero wchodzącego na boisko w kolumnie Lib a schodzącego z boiska w kolumnie Rep. Punkty zapisujemy tak jak w poprzednim przypadku.

3. PODCZAS MECZU Rys. 2

3. PODCZAS MECZU Przykład: - drużyna A posiada 2 zawodników libero, nr. 19 i nr. 5. (rys. 3) - przy stanie 0:0 libero nr. 19 zastepuje zawodnika nr. 6. (rys. 4) - przy stanie 4:3 nr. 6 wraca na boisko zatępując libero nr. 19 (rys. 5) Rys. 3Rys. 4Rys. 5

3. PODCZAS MECZU - następnie przy stanie 4:4 libero nr. 5 wchodzi na boisko zastępując zawodnika nr 8. (rys. 6) - przy satnie 5:4 zostaje wykoane zastąpienie pomiędzy dwoma libero, libero nr. 19 wchodzi na boisko (rys. 7) - ostatecznie przy stanie 10:7 na boisko powraca zawodnik nr. 8 (rys. 8) Rys. 6Rys. 7Rys. 8

3. PODCZAS MECZU 3.2 W przypadku ponownego wyznaczenia libero z powodu choroby/kontuzji/słabej gry nowy libero musi być zapisany w okienku ponownego wyznaczania – re-designation box. (rys. 9) Rys. 9

Przykład: W drużynie A jest tylko jeden libero, który z jakiegoś powodu nie jest w stanie kontynuować gry. W takiej sytuacji nowy libero musi być zapisany według poniżej tabelki (rys. 10) 3. PODCZAS MECZU Rys. 10

3. PODCZAS MECZU 3.3 W czasie decydującego 5 seta: a.)po losowaniu asystent zapisuje litery A i B przypisane poszczegolnym drużyną w kolumnie oznaczonej SET 5 odpowiednio w lewej kolumnie druzynę, która będzie rozpoczynać po lewej stronie itd. b.) asystent sekretarza kontynuje zapisywanie tak samo jak w poprzednich setach używając 2 pierwszych kolumn SET 5. c.) po uzyskaniu przez ktoryś zespół 8 punktów i zmianie stron asystent kontunuje w 3 kolumnie SET 5. (rys. 11)

3. PODCZAS MECZU Rys. 11

4. PO MECZU Po meczu asystent sekretarza podpisuje protokół libero w prawym dolnym rogu oraz przedstawia protokół do sprawdzenia.