Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Modyfikacja przepisu 19. Zawodnik Libero (Kongres FIVB 2010) Na podstawie prezentacji László HERPAIA członka komisji sędziowskiej FIVB opracował Mirosław.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Modyfikacja przepisu 19. Zawodnik Libero (Kongres FIVB 2010) Na podstawie prezentacji László HERPAIA członka komisji sędziowskiej FIVB opracował Mirosław."— Zapis prezentacji:

1 Modyfikacja przepisu 19. Zawodnik Libero (Kongres FIVB 2010) Na podstawie prezentacji László HERPAIA członka komisji sędziowskiej FIVB opracował Mirosław Stando

2 PRZEPISY i ZASADY Główne zasady dotyczące Libero - Zadaniem Libero jest wzmocnienie obrony -Wprowadzenie Libero jest opcjonalne -Libero może zastępować tylko zawodnika z drugiej linii - Gra Libero ma ograniczenia, Libero nie może: zagrywać atakować (piłki powyżej górnej taśmy) wystawiać palcami ze strefy ataku (błąd w momencie ataku) blokować i wykonywać próby bloku

3 PRZEPISY i ZASADY Decyzje Kongresu 2010 dotyczące Libero 1. Główne zasady zostały utrzymane 2. Zaakceptowano swobodny system zastąpień Libero (testowany w pucharach CEV) 3. Swobodna zasada wyznaczania Libero

4 Swobodny system Libero (w przypadku dwóch Libero) System zatwierdzony przez Kongres 2010 z dowolnego powodu lub przez drugiego Libero Trener ma prawo do wymiany grającego Libero na drugiego Libero z dowolnego powodu po rozegraniu zakończonej akcji w dowolnym momencie meczu. Grający Libero może być zastąpiony tylko przez zawodnika, którego zastąpił na tej pozycji, lub przez drugiego Libero. Zawodnik wracając na boisko może zastąpić pierwszego lub drugiego Libero Przykłady: Grający LiberoNo. 17drugi Libero No. 18 - No. 5 z boiska No. 17 na boisko - No. 17 z boiskaNo. 18 na boiskolegalne - No. 18 z boiskaNo. 17 na boisko legalne - No. 17 z boiskaNo. 5 na boisko legalne - No. 9 z boiska No. 18 na boisko - No. 18 z boiskaNo. 17 na boiskolegalne - No. 17 z boiskaNo. 3 na boiskonielegalne Pod warunkiem, że pomiędzy dwoma zastąpieniami rozegrano zakończoną akcję!!

5 Zasady ponownego wyznaczenia Libero Decyzja Kongresu 2010. W przypadku gdy Libero jest uznany za niezdolnego do gry, trener na pozostałą część meczu może wyznaczyć nowego Libero spośród zawodników nie znajdujących się na boisku w momencie wyznaczenia ( z wyjątkiem zawodnika zastępowanego na boisku przez Libero) Kiedy zawodnik może być uznany za niezdolnego do gry? z powodów medycznych – kontuzja, choroba,z powodów medycznych – kontuzja, choroba, z dowolnego innego powodu – niezadowolenie trenera, z dowolnego innego powodu – niezadowolenie trenera, wykluczenie.wykluczenie.

6 Zespół złożony z więcej niż 12-tu zawodników SKŁAD ZESPOŁU Zespół może składać się maksymalnie z 12 zawodników, jednego trenera, jednego asystenta trenera, jednego masażysty i lekarza (chyba, że postanowi inaczej Specjalna Komisja Zawodów). Zespół może składać się maksymalnie z 12 zawodników, jednego trenera, jednego asystenta trenera, jednego masażysty i lekarza (chyba, że postanowi inaczej Specjalna Komisja Zawodów).

7 Protokół Libero (R-6) Zasady dotyczące protokółu Libero: W przypadku protokółu elektronicznego oprogramowanie automatycznie kontroluje wpisywane zastąpienia W przypadku protokółu elektronicznego oprogramowanie automatycznie kontroluje wpisywane zastąpienia W przypadku stosowania protokółu papierowego używany jest druk R-6 ( w zawodach krajowych nie stosowany) W przypadku stosowania protokółu papierowego używany jest druk R-6 ( w zawodach krajowych nie stosowany)

8 Protokół Libero (R-6) /stary/

9 nowy Protokół Libero (R-6) /nowy/

10 Protokół Libero, przykład zapisu


Pobierz ppt "Modyfikacja przepisu 19. Zawodnik Libero (Kongres FIVB 2010) Na podstawie prezentacji László HERPAIA członka komisji sędziowskiej FIVB opracował Mirosław."

Podobne prezentacje


Reklamy Google