Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Siatkówka Twoje imię i nazwisko.

Prezentacja na temat: "Siatkówka Twoje imię i nazwisko."— Zapis prezentacji:

1 Siatkówka Twoje imię i nazwisko

2 Definicja siatkówki Piłka siatkowa to sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły. Cel gry to przebicie piłki nad siatką tak, by upadła na boisku drużyny przeciwnej lub zmuszenie rywali do popełnienia błędu.

3 Historia Pomysłodawcą reguł gry w piłkę siatkową był William G. Morgan, nauczyciel wychowania fizycznego.  9 lutego 1895 odbył się pierwszy pokazowy mecz siatkówki. W 1947r. powołano do życia Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB).

4 Siatkówka w Polsce Do Polski siatkówka trafiła za pośrednictwem YMCA.
Pierwszy mecz pokazowy miał miejsce w Warszawie w 1919r. W 1929r. w Warszawie rozegrano pierwsze mistrzostwa Polski. Polski Związek Piłki Siatkowej został powołany do życia 30 czerwca 1957r.

5 Zasady gry odbijanie piłki tak, aby przeleciała ona nad siatką i dotknęła połowy boiska należącej do przeciwnika zespół może wykonać 3 odbicia – odbiór, wystawa i atak rywalizacja toczy się do zdobycia 25 punktów przy przewadze co najmniej 2 punktów w "secie decydującym", (gdy stan meczu po 4 setach wynosi 2:2) zawodnicy grają do 15 punktów, również przy przewadze co najmniej 2 punktów

6 Ważne w grze Piłka nie może być złapana lub rzucana.
 Ten sam zawodnik nie może odbić piłki 2 razy z rzędu. Drużyna może piłkę odbić co najwyżej 3 razy zanim przebije ją na stronę przeciwnika. Czas gry nie jest limitowany. Mecz toczy się aż jedna z drużyn wygra 3 sety.