MATEMATYKA I SPORT Gabrysia Tylec Va.

Slides:

Marek Kowalczyk Centralna Komisja Szkoleniowa

TCHOUKBALL „Czukbol – rywalizacja bez agresji, sport bez kontuzji, zabawa bez przerwy”
1. ZEZWOLENIE NA WYKONANIE ZAGRYWKI
Piłka nożna.
Piłka ręczna zespołowa gra sportowa rozgrywana między dwiema drużynami, których celem jest wrzucenie piłki do bramki przeciwnika; zwycięża drużyna, która.
MATEMATYKA NA LEKCJI Opracowanie: Kacper Jagodziński Maciej Kędziora.
Najpopularniejszy sport w Polsce Wykonała Barbara Wierzchucka.
RÓŻNE WZORY NA POLA TRÓJKĄTÓW
STAŁE FRAGMENTY GRY konspekt treningu AUTOR: MAREK DRAGOSZ.
Piłka Nożna.
Sprawdzian uzdolnień kierunkowych w Gimnazjum sportowym przeprowadzony będzie 03 lipca 2012 r. o godz. 09:00 w zakresie umiejętności gry w piłkę nożną.
GORZÓW WLKP.-TO MIASTO WIELU DYSCYPLIN SPORTOWYCH
Dwa ognie Katarzyna Walczyk.
1.Pole kwadratu jest równe 50cm2. Oblicz długość jego przekątnej pkt
OPRACOWANIE: Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów w Lesznie
Piłka Nożna „Dumni po zwycięstwie, wierni po przegranej”
Piłka siatkowa.
* Karierę zaczynał w Partyzancie Leszno. W 1997 roku trafił do Varsovii Warszawa. Tam grał 7 lat. Występował także w Delcie Warszawa. W stołecznym.
Piłka nożna -męski sport.
Zmiany w Przepisach Gry wydanie 2013/2014 (elektroniczne) Jarek Łuniewski Delegatura Legnica mail:
Populars sports in Poland.Oliwia Paprocka 
Popular sport in Poland
Mistrz gier i zabaw.
Jak siatkówka zmieniła się na przestrzeni lat.
Wykonała:Anna Dąbrowa V a
Mistrzostwa Szkoły w Badmintona Dziewcząt
EcoCondens Kompakt BBK 7-22 E.
Zmiany w przepisach gry 2014 Zmiany w przepisach gry 2014 Poznań
Pion Szkolenia WZPN Poznań prezentuje:
Korfball – jest to jedyna na całym świecie koedukacyjna gra zespołowa, w której zawodnicy obojga płci (kobieta i mężczyzna) grają w jednej drużynie. Sporo.
Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie TORUŃ 2008 / POPRAWKOWY Uwaga. Dla pytań testowych proszę zakreślić kółkiem, poprawne warianty A lub.
Konferencja dla sędziów i komisarzy rozgrywek PZKosz 6-7 września 2014 r., COS Spała ZMIANY W PRZEPISACH GRY.
Sprawozdanie z zawodów sportowych przeprowadzonych w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim dnia w ramach akcji „Rusz się człowieku” z inicjatywy.
Testogranie TESTOGRANIE Bogdana Berezy.
Piłka nożna GRA ZESPOŁOWA
Piłka siatkowa - siatkówka
Unihoc GRA DLA WSZYSTKICH. MAŁY SPORT – WIELKA RADOŚĆ Unihoc to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych. Powstała w Szwecji na początku lat osiemdziesiątych.
 Piłkę ręczna zalicza się do grupy gier zespołowych, w związku z tym działanie poszczególnych zawodników podporządkowane jest całemu zespołowi, który.
„Szybka powtórka zasad gry w piłkę nożną”
Prezentacja dla klasy V szkoły podstawowej
Elementy geometryczne i relacje
` Nasza pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas ponad wszystko..
Gra 1x1 z elementami szybkości + uporządkowany „chaos”
Boisko wielofunkcyjne
Szkolenie młodzieży lat
ANALIZA MISTRZOSTW ŚWIATA Opracował: mgr Jarosław Grycman.
Piłka nożna (ang. association football, soccer) – gra zespołowa. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie.
PRZEPISY GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ ARTYKUŁ XII CZĘŚĆ DRUGA Szkolenie kandydatów na sędziów piłki nożnej – KURS 2010 Opracował: Tomasz Radkiewicz.
Koszykówka hobby Piotr Ligier. NBA CHICAGO BULLS.
- dyscyplina sportu drużynowego, w której dwie pięcioosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbując zdobyć punkty umieszczając piłkę w koszu.
Siatkówka Twoje imię i nazwisko.
SPORT!! Sport – forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie sprawności fizycznych w ramach współzawodnictwa, indywidualnie lub zbiorowo, według.
Słowniczek Piłka nieoczekiwana – gdy piłka rusza w kierunku zawodnika nieoczekiwanie dla niego (np. gdy zawodnik walczy o piłkę lub gdy zawodnik bierze.
Piłka nożna Czyli prezentacja na temat najbardziej emocjonującej dyscypliny sportu na świecie.
MATEMATYKA SPORT. Matematyka jest obecna wszędzie. W tej prezentacji pokażemy wam ile matematyki jest w sporcie. ZAPRASZAMY DO POKAZU.
PROJEKT UNIFIKACJI SYSTEMU WSPÓŁZAWODNICTWA MŁODZIEŻOWEGO W POLSCE
Zapis prezentacji:

MATEMATYKA I SPORT Gabrysia Tylec Va

PIŁKA NOŻNA

Wymiary boiska do piłki nożnej Boisko - 106,5 m długości i 71,5 m szerokości. Promień okręgu - 9,14 m Pole karne – 16,46 m szer. 40,23 m dł. Pole bramkowe – 18,29 m dł. 5,49 m szer. Bramka – 2,44 m wys. i 7,32 m wys.

Czas meczu Na mecz składają się 2 połowy po 45 minut, między którymi jest 15 minutowa przerwa. W razie remisu rozgrywana jest dogrywka, czyli 2 połowy po 15 minut. Gdy nadal nie będzie zwycięzcy o wyniku decyduje konkurs rzutów karnych. Obie drużyny wykonują po 5 strzałów z odległości 11 metrów na zmianę. Jeśli wciąż nie ma zwycięzcy drużyny strzelają po 1 karnym aż któraś z drużyn nie zdobędzie gola przy trafionym karnym przeciwnika. Ta drużyna w tej sekundzie przegrywa mecz.

Piłka ma kształt dwudziestościanu ściętego. PIŁKA DO NOGI Piłka ma kształt dwudziestościanu ściętego.

SIATKÓWKA

Rywalizacja toczy się do zdobycia 25 punktów przy przewadze co najmniej dwóch punktów. Przy wyniku 24:24 gra toczy się "na przewagi" – aż któraś z drużyn osiągnie dwupunktową przewagę nad drugą. Wyjątkiem jest 5 set, nazywany "setem decydującym", który jest rozgrywany, gdy stan meczu po 4 setach wynosi 2:2. W tym secie zawodnicy grają do 15 punktów, również przy przewadze co najmniej dwóch punktów.

PIŁKA SIATKOWA Piłka musi mieć kształt kulisty. Obwód piłki wynosi 65 - 67 cm a jej ciężar 260 - 280 g.