Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Marek Kowalczyk Centralna Komisja Szkoleniowa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Marek Kowalczyk Centralna Komisja Szkoleniowa"— Zapis prezentacji:

1 Marek Kowalczyk Centralna Komisja Szkoleniowa
SPALONY Marek Kowalczyk Centralna Komisja Szkoleniowa

2 Nowe Rozstrzygnięcie 1 International F.A. BOARD
W definicji pozycji spalonej, „bliżej linii bramkowej przeciwnika” oznacza, że jakakolwiek część głowy, ciała lub nóg jest bliżej linii bramkowej przeciwnika niż zarówno piłka jak i przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej. W definicji tej niż bierze się pod uwagę rąk zawodnika.

3 Nowe Rozstrzygnięcie 2 International F.A. BOARD
Definicje elementów aktywnego udziału w grze są następujące: Branie udziału w grze oznacza zagranie lub dotknięcie piłki podanej lub dotkniętej przez współpartnera.

4 Przeszkadzanie przeciwnikowi oznacza uniemożliwienie przeciwnikowi zagrania lub możliwości zagrania piłki przez wyraźne zasłonięcie mu pola widzenia lub utrudnienie poruszania się, lub przez wykonanie gestu lub ruchu, który zdaniem sędziego dezorientuje lub rozprasza przeciwnika.

5 Osiąganie korzyści z przebywania na tej pozycji oznacza zagranie piłki odbitej od słupka lub poprzeczki, lub zagranie piłki odbitej od przeciwnika przez zawodnika przebywającego na pozycji spalonej.

6 Boiskowe sytuacje ilustrują przedstawione diagramy, gdzie:
- zawodnik drużyny broniącej - zawodnik drużyny atakującej - kierunek ruchu zawodnika - toru ruchu piłki

7 DIAGRAM 1 - SPALONY. Zagranie piłki do współpartnera znajdującego się na pozycji spalonej, który w momencie zagrania piłki zaangażowany jest w aktywną grę – bierze udział w grze.

8 DIAGRAM 2 - NIE MA SPALONEGO
DIAGRAM 2 - NIE MA SPALONEGO. Zagranie piłki do współpartnera znajdującego się w tej samej odległości od linii bramkowej przeciwników, co przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej.

9 DIAGRAM 3 - NIE MA SPALONEGO
DIAGRAM 3 - NIE MA SPALONEGO. Zagranie piłki do prawidłowo ustawionego współpartnera. Napastnik znajdujący się na pozycji spalonej w momencie zagrania piłki nie osiąga korzyści z zajmowanej pozycji. 

10 DIAGRAM 4 - SPALONY. Zawodnik przebywający na pozycji spalonej odnosi korzyść z zajmowanej pozycji zagrywając piłkę odbitą od słupka, poprzeczki, chorągiewki rożnej, sędziego bądź przeciwnika (bramkarza).

11 DIAGRAM 5 - NIE MA SPALONEGO
DIAGRAM 5 - NIE MA SPALONEGO. Zawodnik w prawidłowy sposób zdobywa bramkę. Współpartnerzy znajdujący się na pozycji spalonej nie przeszkadzają Bramkarzowi (nie wykonują gestów i ruchów mogących zdezorientować przeciwnika.

12 DIAGRAM 6 - SPALONY. Nie ma bramki
DIAGRAM 6 - SPALONY. Nie ma bramki. Współpartner strzelającego zawodnika uniemożliwia przeciwnikowi zagranie lub możliwość zagrania piłki, przez wyraźne zasłonięcie bramkarzowi pola widzenia.

13 DIAGRAM 7 - SPALONY. Zawodnik znajdujący się na pozycji spalonej w momencie zagrania piłki bierze aktywny udział w grze, cofając się (wracając) z tej pozycji do piłki zagranej przez współpartnera.

14 DIAGRAM 8 - NIE MA SPALONEGO
DIAGRAM 8 - NIE MA SPALONEGO. Zawodnik w momencie zagrania piłki znajduje się na własnej połowie boiska. Również zawodnik, który znajdowałby się na linii środkowej boiska nie narusza przepisu o spalonym.

15 DIAGRAM 9 - SPALONY. Zawodnik w momencie zagrania piłki znajduje się na pozycji spalonej na połowie boiska przeciwnika. Zawodnik, pomimo iż przejmuje piłkę na własnej połowie boiska zaangażowany jest w aktywną grę i jest spalony.

16 DIAGRAM 10 - NIE MA SPALONEGO
DIAGRAM 10 - NIE MA SPALONEGO. Zawodnik znajdujący się na pozycji spalonej, nie jest spalony, gdy otrzymuje piłkę bezpośrednio zagraną przez swojego współpartnera z wrzutu.

17 DIAGRAM 11 - NIE MA SPALONEGO
DIAGRAM 11 - NIE MA SPALONEGO. Zawodnik znajdujący się na pozycji spalonej, nie jest spalony, gdy otrzymuje piłkę bezpośrednio zagraną przez swojego współpartnera z rzutu rożnego.

18 DIAGRAM 11 - NIE MA SPALONEGO
DIAGRAM 11 - NIE MA SPALONEGO. Zawodnik znajdujący się na pozycji spalonej, nie jest spalony, gdy otrzymuje piłkę bezpośrednio zagraną przez swojego współpartnera z rzutu rożnego.

19 DIAGRAM 12 - NIE MA SPALONEGO
DIAGRAM 12 - NIE MA SPALONEGO. Zawodnik znajdujący się na pozycji spalonej, nie jest spalony, gdy otrzymuje piłkę bezpośrednio zagraną przez swojego współpartnera z rzutu od bramki.

20 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Marek Kowalczyk Centralna Komisja Szkoleniowa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google