MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Edukacja: Poziom: Temat: Czas realizacji: polonistyczna klasa III utrwalenie wiadomości o częściach mowy 1 godz. lekcyjna
CELE ŚRODKI DYDAKTYCZNE METODY i FORMY PRACY PRZEBIEG ZAJĘĆ SPIS TREŚCI
CELE Ogólne kształcenie umiejętności czytania i pisania; utrwalenie wiadomości o częściach mowy; odmiana czasowników przez osoby; kształcenie umiejętności pracy z multimediami; rozwijanie kreatywności. Szczegółowe Uczeń potrafi powiedzieć, na jakie pytania odpowiada czasownik, rzeczownik, przymiotnik; potrafi odmienić czasowniki przez osoby; potrafi odmienić przymiotniki przez osoby; myśli logicznie; wykazuje się kreatywnością.
Doskonalenie umiejętności w zakresie części mowy ZAGADNIENIA
METODY I FORMY PRACY ŚRODKI DYDAKTYCZNE Metody i formy pracyŚrodki dydaktyczne burza mózgów; pogadanka praca w grupach gry interaktywne praca z komputerem komputer przeglądarka internetowa
PRZEBIEG ZAJĘĆ 1.Powitanie z uczniami. 2.Powtórzenie wiedzy o częściach mowy. 3.Ćwiczenia praktyczne. 4.Podsumowanie zajęć i zakończenie lekcji.
rzeczowniki Kto? Co? czasowniki Co robi? Co się z nim dzieje? przymiotniki Jaki? Jaka? Jakie?
myje się idzie latać jedzie piszę robi się siedzieć rysują
jasny zielony zabawny szeleszczący wesoły duża biały niski
tapczan rzeka list sweter pies krzesło mak but
leżak rzeka kajak wędka ponton płynąć liść buty Który wyraz nie pasuje do pozostałych?
kopać idę obraz maluję bać się płynąć rysuję ubierać Który wyraz nie pasuje do pozostałych?
gotować Ja Ty On Ona Ono gotuję gotujesz gotuje gotujemy gotujecie gotują My Wy Oni
rysować Ja Ty On Ona Ono ……………… ……. My Wy Oni
pisać Ja Ty On Ona Ono ……………… ……. My Wy Oni
jechać Ja Ty On Ona Ono ……………… ……. My Wy Oni
iść Ja Ty On Ona Ono ……………… ……. My Wy Oni
skakać Ja Ty On Ona Ono ……………… ……. My Wy Oni
nieść Ja Ty On Ona Ono ……………… ……. My Wy Oni
ubierać Ja Ty On Ona Ono ……………… ……. My Wy Oni
myć Ja Ty On Ona Ono ……………… ……. My Wy Oni
oglądać Ja Ty On Ona Ono ……………… ……. My Wy Oni