Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Bądź zmianą jaką chcesz widzieć w świecie.” Mahalma Gandhi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Bądź zmianą jaką chcesz widzieć w świecie.” Mahalma Gandhi."— Zapis prezentacji:

1 „Bądź zmianą jaką chcesz widzieć w świecie.” Mahalma Gandhi

2 3 wybrane słowa które kojarzą się nam z zarządzaniem: decyzja odpowiedzialność stres

3 DECYZJA Czym jest decyzja? Postanowienie będące wynikiem dokonania wyboru. Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego Dlaczego decyzja? Jest to nieodzowny element naszego życia, a w karierze zawodowej każdego menedżera podejmowanie decyzji to chleb powszedni. Bez decyzji nie ma działania.

4 DECYZJA Podejmowanie dobrych i trafnych decyzji jest bardzo trudne. Mimo najlepszych przesłanek i intencji, nie każda podjęta przez nasz decyzja przyniesie nam spodziewany, pomyślny rezultat. Ale kiedy tak się stanie zmiany do jakich ona doprowiadzi będą miały pozytywny wpływ na nasze życie, na życie innych ludzi czy na rzeczywistośc która nas otacza...

5 STRES Czym jest stres? Jest nieswoistą reakcją organizmu na wszelkie stawiane mu żądanie. Hans Selye, twórca pojęcia stresu Dlaczego stres? W sytuacje stresowe popadamy nieustannie bez wyraźnej przyczyny, nawet wtedy, kiedy nie istnieje najmniejsze zagrożenie, w naszych myślach pojawiają się obawy, troski, strach przed niepowodzeniem. Jednakże w sytuacjach nietypowych organizm wykazuje także stałą mobilizację i gotowość do interwencyjnego działania.

6 STRES Stres w pracy jest definiowany jako reakcja psychofizyczna na wymagania wynikające ze struktury grupy społecznej, w jakiej pracownik pracuje, i norm w niej obowiązujących (formalnych i nieformalnych), przy czym wymagania te przekraczają możliwości i zasoby pracownika.


Pobierz ppt "„Bądź zmianą jaką chcesz widzieć w świecie.” Mahalma Gandhi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google