Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JELENIA DOLINA. Jelenia Dolina, czy też Smocza Dolina. Pod taką nazwą kryje się jedno z ciekawszych miejsc wypoczynkowych w regionie Elbląga. Warte polecenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JELENIA DOLINA. Jelenia Dolina, czy też Smocza Dolina. Pod taką nazwą kryje się jedno z ciekawszych miejsc wypoczynkowych w regionie Elbląga. Warte polecenia."— Zapis prezentacji:

1 JELENIA DOLINA

2 Jelenia Dolina, czy też Smocza Dolina. Pod taką nazwą kryje się jedno z ciekawszych miejsc wypoczynkowych w regionie Elbląga. Warte polecenia. Leży w sąsiedztwie wielkiego kompleksu leśnego. W tym regionie są trzy jeziora rakowskie, z których największe jezioro Martwe przylega do Smoczej Doliny. Kilkaset metrów na północ w kierunku Próchnika widnieje jezioro Stare. Ostatnie, trzecie jezioro można spotkać w odległości około kilometra na południe od doliny. Nazwane zostało dość charakterystycznie – Troyl. Jeziora te otoczone są rezerwatem, z którego czerpie swe wody rzeka Kumiela, zwana również Dzikuską.

3

4 . Skoro o odpoczynku mowa, wypada wspomnieć czym zadowala Jelenia Dolina. Miejsce to jest dobrze znane mieszkańcom Elbląga i okolicznych miejscowości. Dzisiaj możemy skorzystać z wybudowanej wiaty, wolno stojących ławek, wyznaczonych miejsc na ogniska. W jeziorze Martwym często można spotkać amatorów pływania, a na jego brzegu wędkarzy, którzy często zadowalają się dużą zdobyczą. Jelenia Dolina znana jest również dobrze morsom, którzy to zimą kąpią się w przeręblach. Przy sprzyjającej pogodzie nie brakuje również narciarzy, którzy po dotarciu z elbląskiej Bażantarni pieką kiełbaski i rozgrzewają się herbatą z rumem.

5

6 DLA NAS JEST TO WSPANIAŁE MIEJSCE DO JAZDY NA ROWERZE …

7 ŚCIEŻKA ROWEROWA – GREEN VELO Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo rozpoczyna się (lub kończy) w królestwie "Nad Zalewem Wiślanym„ Królestwo Zalewu Wiślanego jest niezwykle zróżnicowane krajobrazowo. Podzielić je można na trzy mniejsze, bardzo odmienne od siebie obszary. Pierwszym z nich są płaskie Żuławy Elbląskie, drugim - pagórkowata, porośnięta bukowymi lasami Wysoczyzna Elbląska, a trzecim - brzeg Zalewu Wiślanego i zachodni fragment równin warmińskich. Elbląg, Frombork i Braniewo to trzy najważniejsze, godne uwagi i dłuższego pobytu miasta, przez które biegnie szlak w tym królestwie. Środkowa część królestwa to obszar Wysoczyzny Elbląskiej, zaczynający się od leśnego parku Bażantaria we wschodniej części Elbląga. Przejazd przez teren wysoczyzny stanowić będzie dla rowerzysty poważne wyzwanie z uwagi na duże różnice wysokości oraz strome podjazdy i zjazdy. Cały ten obszar pocięty jest licznymi dolinkami i wąwozami, porośnięty gęstymi, bukowymi lasami i objęty ochroną jako "Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej".

8 DO BIEGANIA …

9 I SPACERÓW ZAPRASZAMY NA WYSOCZYZNĘ ELBLĄSKĄ Joanna i Mirosław Pawlukowicz


Pobierz ppt "JELENIA DOLINA. Jelenia Dolina, czy też Smocza Dolina. Pod taką nazwą kryje się jedno z ciekawszych miejsc wypoczynkowych w regionie Elbląga. Warte polecenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google