Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MISJE W KAMERUNIE. Społeczność naszej szkoły od 2009 r. uczestniczy w projekcie misyjnym „Adopcja na odległość”. Oprócz wsparcia duchowo – materialnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MISJE W KAMERUNIE. Społeczność naszej szkoły od 2009 r. uczestniczy w projekcie misyjnym „Adopcja na odległość”. Oprócz wsparcia duchowo – materialnego."— Zapis prezentacji:

1 MISJE W KAMERUNIE

2 Społeczność naszej szkoły od 2009 r. uczestniczy w projekcie misyjnym „Adopcja na odległość”. Oprócz wsparcia duchowo – materialnego dla naszych podopiecznych z domu dziecka w Nairobi, uczniowie starają się poznać działalność misyjną Kościoła na kontynencie afrykańskim. W tym celu 19 maja 2015 r. uczniowie klas I i II uczestniczyli w spotkaniu z siostrą Reginą - misjonarką, od 15 lat pracującą w Kamerunie.

3 W pierwszej części zajęć misjonarka bardzo interesująco opowiedziała o swojej pracy na misjach w kameruńskim buszu

4 Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca misjonarza.

5

6

7 Poznali zwyczaje miejscowej ludności.

8 Podziwiali florę i faunę Kamerunu.

9 W drugiej części zajęć uczniowie mogli sprawdzić, na ile przyswoili sobie wiadomości przekazane przez misjonarkę. odnalezienie Kamerunu na mapie Afryki

10

11 rozwiązanie krzyżówki z zagadnieniami o Kamerunie i rozszyfrowanie hasła

12

13 znalezienie kilku czasowników określających pracę misjonarza i wpisanie ich wokół sylwetki misjonarki

14

15

16 Na koniec uczniowie wypełniali arkusz ewaluacji pod tytułem „Walizka”

17 Entuzjazm i żywe świadectwo posługi misyjnej siostry Reginy ułatwiły młodzieży zdobycie wiedzy w sposób atrakcyjny i bardziej przystępny. Miłą pamiątką spotkania było wspólne zdjęcie.

18

19 Treści programowe religia: Cel misji katolickich. geografia: Wybrane regiony świata. Relacje: człowiek – przyroda – gospodarka. wiedza o społeczeństwie: Problemy współczesnego świata. wychowanie do życia w rodzinie: Życie jako fundamentalna wartość. Infekcje przenoszone drogą płciową. Znaczenie odpowiedzialności w budowaniu trwałych i szczęśliwych więzi małżeńskich oraz międzyludzkich. biologia: Globalne i lokalne problemy środowiska. opracowanie: Bożena Sadowska


Pobierz ppt "MISJE W KAMERUNIE. Społeczność naszej szkoły od 2009 r. uczestniczy w projekcie misyjnym „Adopcja na odległość”. Oprócz wsparcia duchowo – materialnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google