Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Drogi Uczniu, ferie zimowe są po to, żebyś odpoczywał, bawił się, rozwijał swoje zainteresowania, na które w okresie nauki może brakować Ci czasu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Drogi Uczniu, ferie zimowe są po to, żebyś odpoczywał, bawił się, rozwijał swoje zainteresowania, na które w okresie nauki może brakować Ci czasu."— Zapis prezentacji:

1

2 Drogi Uczniu, ferie zimowe są po to, żebyś odpoczywał, bawił się, rozwijał swoje zainteresowania, na które w okresie nauki może brakować Ci czasu

3 Jeśli jedziesz na zimowisko, to wspaniale! Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów.

4 Wyruszaj na narty tylko pod opieką dorosłych Poruszaj się jedynie tylko po wyznaczonych trasach Nie zajeżdżaj nikomu drogi Jeśli musisz zatrzymaj się z boku trasy Jeśli zobaczysz skrzyżowane narty wbite w stok, to znaczy, że stało się coś złego. Zatrzymaj się wówczas i spytaj czy osoba poszkodowana nie potrzebuje pomocy.

5 Nie wyjeżdżasz na narty? To też dobrze! Twoje otoczenie i Twój dom także są ciekawe. Na pewno będziesz miał co robić!

6 Podczas zabawy możesz:  Ulepić bałwana;  Jeździć na sankach, tzw. „jabłuszku” lub łyżwach;  Zrobić „orła” na śniegu;  Zbudować „igloo”;  Urządzić tzw. „bitwę na śnieżki”

7

8

9 1. Gdy wychodzimy na dwór ubieramy się odpowiednio do pogody. 2. Nie siedzimy cały dzień przed telewizorem, bo ruch to zdrowie. 3. Idąc w pobliżu drogi zachowujemy szczególną ostrożność. 4. Nie ślizgamy się na chodnikach, to zagrożenie dla wszystkich. 5. Nie zjeżdżamy na sankach z pagórków znajdujących się przy drogach, rzekach, stawach. 6. Nie wchodzimy na zamarznięte stawy, jeziora i rzeki. 7. Na łyżwach jeździmy tylko na specjalnie przygotowanym lodowisku. 8. Nie rzucamy w kolegów twardymi śnieżkami. 9. Nie jeździmy na sankach przywiązanych do samochodów. 10. Nie ufamy osobom obcym. 11. Informujemy rodziców o tym, gdzie i z kim jesteśmy. 12. Wracamy do domu o ustalonej porze

10 W razie wypadku lub niebezpiecznej sytuacji, pamiętaj o numerach alarmowych

11

12 Opracowała: Renata Ciok nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach Ścieżka dźwiękowa : „Już się cieszą dzieci”


Pobierz ppt "Drogi Uczniu, ferie zimowe są po to, żebyś odpoczywał, bawił się, rozwijał swoje zainteresowania, na które w okresie nauki może brakować Ci czasu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google