Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PERU BOLIWIA Kraina Inków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PERU BOLIWIA Kraina Inków."— Zapis prezentacji:

1 PERU BOLIWIA Kraina Inków

2 Główne atrakcje wycieczki
• Cuzco – stolica Imperium Inków • Machu Picchu – zapierający dech w piersiach     cud świata • Kanion Colca – „polski” i najgłębszy na świecie • Sucre -  z listy UNESCO w Boliwii • Święta Dolina Urubamby • Jezioro Titicaca i pływające Wyspy Uros • Pięknie położone La Paz • Tajemnicze linie Nazca • Andyjski szlak kolei Malinowskiego • Arequipa – najpiękniejsze miasto kolonialne w Peru

3 Dzień 1  Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Boliwii.

4 Dzień 2 Przylot do Santa Cruz, tropikalnego miasta położonego w nizinnej części kraju Boliwii. Zwiedzamy kolonialne centrum z niską zabudową i katedrą. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu. Na zamieszczonym filmie widać Nizinę Boliwijską oraz Andy przez którą odcinkami będzie prowadzić trasa wycieczki. Na jej terenie występują przede wszystkim wszystkim lasy równikowe(stanowiące 51% pow. kraju) oraz sawanny.

5 Dzień 3 Przejazd na lotnisko i wylot do Sucre, konstytucyjnej stolicy kraju (2790 m n.p.m.). Historyczne, piękne miasto to kolejny obiekt wpisany na listę UNESCO na naszej trasie. Spacerując podziwiamy kolonialne budowle. Przy głównym placu stoi XVI wieczna katedra, na starym mieście mnóstwo jest też innych, urokliwych kościołów i kamienic. Na centralnym targu widzimy przybywające z okolicy Indianki. W tym miejscu spróbujemy wielu lokalnych smakołyków. Pobyt w Sucre, które leży na znacznej, choć jeszcze nie tak wielkiej wysokości, daje nam możliwość znakomitej aklimatyzacji do czekających nas wysoko położonych terenów. Nocleg w Sucre. 

6 Dzień 4 Piękny poranek nad Jeziorem Titicaca. Żeglujemy na pływające wyspy Uros. Wyspy zamieszkane są przez potomków Indian, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Zwiedzanie trzcinowych domów, wypróbowanie trzcinowej łodzi. Po południu czeka nas dłuższa podróż do Chivay (ok m n.p.m.), miejscowości położonej nieopodal kanionu Colca uchodzącego za najgłębszy na świecie. Droga biegnie przez malownicze góry i oddalone od cywilizacji miejscowości. Nocleg w Chivay lub w okolicach tego miasteczka. [Trasa dnia ok. 270 km]

7 Dzień 5 Głównym celem w tym dniu jest ujrzenie na własne oczy tajemniczych figur i rysunków kultury Nazca. Po śniadaniu i porannym spacerze po kolonialnym centrum długi przejazd w kierunku płaskowyżu, jednego z najdziwniejszych miejsc na świecie, które wywołuje spory i powstawanie najdziwniejszych teorii. Od rana zdążamy w stronę wybrzeża Oceanu Spokojnego. Dalsza podróż do Nazca wzdłuż pustynnego wybrzeża Pacyfiku. Jest to jedna z najbardziej niezwykłych pozostałości dawnych cywilizacji. Ogromne rysunki Nazca widać bowiem właściwie wyłącznie z powietrza. Lot widokowy nad liniami Nazca. Oglądamy najważniejsze rysunki – m.in. małpę, kondora, pająka, kolibra. Osoby, które nie decydują się na lot, mogą nieco zobaczyć z małej wieży widokowej. Po obserwacji linii Nazca kierujemy się ponownie w góry w kierunku głównego łańcucha Andów. Wjazd karkołomnymi serpentynami na większe wysokości. Przejazd przez rejon Parku Narodowego Pampa Galeras, gdzie chroni się peruwiańskie wigonie. Nocleg po drodze w jednym z miasteczek andyjskich. [Trasa dnia ok..[Trasa dnia ok. 570 km] .

8 Dzień 6 Rano przejazd pociągiem do Machu Picchu – Mekki podróżników z całego świata. Nocleg i kolacja w Aguas Calientes, urokliwej małej peruwiańskiej miejscowości. Wcześniej zwiedzanie ruin miasta Inków w pięknej scenerii pokrytych wieczną zielenią górach. Mamy niepowtarzalną okazję do zwiedzania Machu Picchu przed przybyciem tłumów turystów pociągami z Cuzco. Czas  na fotografowanie i zadumę w tym magicznym miejscu. Dla pozbawionych lęku wysokości wspinaczka na Wayna Picchu, górujący nad ruinami wierzchołek andyjski. Przejazd pociągiem do Cuzco. Nocleg w hotelu w Cuzco. [Trasa dnia ok. 180 km]

9 Dzień 7 Przejazd na lotnisko i wylot do Limy, stolicy kraju. Eskapada samochodowa na przełęcz Ticlio (4 818 m n.p.m.),miejsce szczególnie ważna dla Polaków. Znajduje się tu pomnik Ernesta Malinowskiego (projektant kolei transandyjskiej) Zwiedzanie stolicy Peru wraz z Plaza Armas.  Odwiedzamy katedrę i klasztor Franciszkanów z piękną biblioteką i budzącymi grozę katakumbami. Przejazd przez elegancką dzielnicę Miraflores i inne części miasta. Podsumowaniem wyprawy będzie wizyta w wybranym muzeum z kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Wieczorem przejazd na lotnisko docelowe i wylot do Warszawy.

10 Szczegóły: Termin: Cena: Opcje dodatkowe:
24.09 – (14.10) 2015           17320 zł               600 USD         – (19.05) 2016              17320 zł                       600 USD                                               Maksymalna liczba uczestników - 16, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Pomimo dobrego rozplanowania wycieczki należy pamiętać, że przebywanie na dużych wysokościach w Peru i Boliwii może spowodować dolegliwości związane z chorobą wysokościową. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot.

11 Wigoń

12 Kondor

13 małpa

14 Machu picchu


Pobierz ppt "PERU BOLIWIA Kraina Inków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google