Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Polska. Powierzchnia Polski w przybliżeniu 312 tys. km². Polska jest położona w Europie Środkowej. W Polsce żyje około 38 mln ludzi. Stolicą Polski jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Polska. Powierzchnia Polski w przybliżeniu 312 tys. km². Polska jest położona w Europie Środkowej. W Polsce żyje około 38 mln ludzi. Stolicą Polski jest."— Zapis prezentacji:

1 Polska

2 Powierzchnia Polski w przybliżeniu 312 tys. km². Polska jest położona w Europie Środkowej. W Polsce żyje około 38 mln ludzi. Stolicą Polski jest Warszawa.

3 Warszawa Warszawa – stolica Polski. W Warszawie mieszka 1,711 miliona ludzi. Główne atrakcje w Warszawie to Stare Miasto., Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Łazienki Królewskie.

4 Kraków

5 Gdańsk

6 Ukształtowanie terenu Polski Wysokości terenu rosną w kierunku z północnego zachodu na południe. W Polsce są bardzo piękne lasy obecnie zajmują one od 28 % do 30 % naszego kraju. Najwyższym szczytem w Polsce są Rysy w Tatrach Wznoszą się 2499 metrów nad poziom morza. W Polsce jest też dużo ładnych plaż jak np, w Międzyzdrojach, Świnoujściu, Łebie, Gdańsku.

7 Polska graniczy z Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Rosją, Litwą

8 Ulubione dania Polaków N a śniadanie Polacy lubią jeść pieczywo z wędliną i serem, parówki, jajecznice i płatki z mlekiem. Na obiad jemy zupę czyli rosół, pomidorową, krupnik lub ogórkową I mięso czyli kotlety schabowe, mielone i kurczak. Na kolacje, kanapki z szynką itp.

9 GŁÓWNE OKRĘGI PRZEMYSŁOWE W POLSCE Warszawski Okręg Przemysłowy : przemysł elektromaszynowy, precyzyjny, elektroniczny, elektrotechniczny i spożywczy. Łódzki Okręg Przemysłowy : przemysł włókienniczy i odzieżowy. Górnośląski Okręg Przemysłowy : przemysł węglowy, energetyczny, metalurgiczny, maszynowy i samochodowy. Gdańsk i Gdynia : stocznie budowlane, remontowe ; przemysł chemiczny i rafineryjny.

10 Klimat w Polsce W Polsce panuje klimat umiarkowany o charakterze przejściowym pomiędzy klimatem morskim a lądowym. Mamy 4 pory roku.


Pobierz ppt "Polska. Powierzchnia Polski w przybliżeniu 312 tys. km². Polska jest położona w Europie Środkowej. W Polsce żyje około 38 mln ludzi. Stolicą Polski jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google