Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Arboretum to park leśny w Rogowie na powierzchni 53,76 ha. Znajduje się tutaj największa kolekcja drzew, krzewów i krzewinek pochodzących ze wszystkich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Arboretum to park leśny w Rogowie na powierzchni 53,76 ha. Znajduje się tutaj największa kolekcja drzew, krzewów i krzewinek pochodzących ze wszystkich."— Zapis prezentacji:

1

2 Arboretum to park leśny w Rogowie na powierzchni 53,76 ha. Znajduje się tutaj największa kolekcja drzew, krzewów i krzewinek pochodzących ze wszystkich kontynentów naszej strefy klimatycznej. Obecnie bardzo prężnie rozwija się liczący ponad 500 gatunków zbiór drzew pochodzących z Chin. Ogród dendrologiczny może poszczycić się licznymi gatunkami klonów, np. klonu palmowego, przebarwiającego jesienią liście na kolor czerwony. Znajdują się tu również rośliny iglaste, takie jak: daglezje, żywotniki pochodzące z Ameryki Północnej, jak również olbrzymie sosny. Następnym punktem wycieczki było Alpinarium. Tutaj oprócz skalników znajdują się ciągi strumyków, kilka oczek wodnych, a także staw z wyspą. Rosną tu również drzewa i krzewy terenów górzystych np. świerk serbski, limby, jodły kalifornijskie. Poza tym znajduje się tu także dział Flory Polskiej z bylinami, krzewami i drzewami objętymi ochroną prawną lub zagrożonymi wyginięciem. Brzegi strumieni i staw porastają liczne rośliny wodne i nadwodne. Najnowszą kolekcją na tym terenie jest torfowisko wysokie z krzewami, krzewinkami i bylinami występującymi w Polsce i na innych kontynentach. Znajdują się tu: bagno zwyczajne, brzoza karłowata, żurawina czy mech torfowiec. Można było dostrzec zimowity i fioletowe, jesienne krokusy.

3

4

5

6

7 Koniec części pierwszej


Pobierz ppt "Arboretum to park leśny w Rogowie na powierzchni 53,76 ha. Znajduje się tutaj największa kolekcja drzew, krzewów i krzewinek pochodzących ze wszystkich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google