Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Realizacja ścieżki turystyczno - regionalnej W ramach działań w zakresie realizacji ścieżki turystyczno - regionalnej przygotowaliśmy dla uczniów naszej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Realizacja ścieżki turystyczno - regionalnej W ramach działań w zakresie realizacji ścieżki turystyczno - regionalnej przygotowaliśmy dla uczniów naszej."— Zapis prezentacji:

1

2 Realizacja ścieżki turystyczno - regionalnej W ramach działań w zakresie realizacji ścieżki turystyczno - regionalnej przygotowaliśmy dla uczniów naszej szkoły następujące propozycje: 1)Zorganizowanie rajdu rowerowego w ramach 3dni3kraje3wędrówki ( kwiecień 2016) 2)Rajd rowerowy w ramach akcji Polska na rowery (czerwiec 2016) 3)Przeprowadzenie konkursu wiedzy „Znajomość zabytków w naszym regionie”(maj 2016). Celem naszych działań jest: - Rozbudzanie zainteresowań historią, geografią oraz walorami turystycznymi środowiska zamieszkania. - Poszerzenie wiadomości na temat regionalnej historii, a także walorów środowiska naturalnego. - Kształtowanie zainteresowań różnego rodzaju formami turystyki krajoznawczej oraz kwalifikowanej. - Pobudzanie nawyków aktywności ruchowej w formie wycieczek rowerowych. - Kształtowanie tożsamości z najbliższą okolicą, regionem, krajem. -Rozwijanie inicjatywy i przedsiębiorczości w zakresie organizowania turystyki rowerowej. -Poznawanie zabytków w naszym regionie. Opracował: Tomasz Sadowski

3 Realizacją programu „Mam haka na raka i walczę z nim” „Październik walki z rakiem piersi ” pod takim hasłem rozpoczęła się Ogólnopolska akcja profilaktyczna walki z rakiem piersi. Szkoła nasza tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu przestąpiła do tak wzniosłej idei, opracowując szkolny program działań profilaktycznych: „Mam haka na raka i walczę z nim”, który nawiązuje do Ogólnopolskiego Programy dla Młodzieży „ Mam haka na raka” - a celem jego jest wyszkolenie liderów prowadzących edukację rówieśniczą oraz projektowanie kapani społecznej. W ramach szkolnego programu zostało zaplanowanych szereg działań i przedsięwzięć w celu zwiększenia świadomości młodzieży na temat chorób nowotworowych przede wszystkim raka piersi, a tym samym dbania o własne zdrowie. „Październik walki z rakiem piersi ” pod takim hasłem rozpoczęła się Ogólnopolska akcja profilaktyczna walki z rakiem piersi. Szkoła nasza tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu przestąpiła do tak wzniosłej idei, opracowując szkolny program działań profilaktycznych: „Mam haka na raka i walczę z nim”, który nawiązuje do Ogólnopolskiego Programy dla Młodzieży „ Mam haka na raka” - a celem jego jest wyszkolenie liderów prowadzących edukację rówieśniczą oraz projektowanie kapani społecznej. W ramach szkolnego programu zostało zaplanowanych szereg działań i przedsięwzięć w celu zwiększenia świadomości młodzieży na temat chorób nowotworowych przede wszystkim raka piersi, a tym samym dbania o własne zdrowie. Dalsze działania programu to prelekcje w trakcie zajęć wychowania fizycznego(edukacja zdrowotna) oraz zajęć wychowania do życia w rodzinie. W realizacji programu wykorzystane zostały materiały „ Różowej Wstążeczki” (ulotki, film dydaktyczny). Dalsze działania programu to prelekcje w trakcie zajęć wychowania fizycznego(edukacja zdrowotna) oraz zajęć wychowania do życia w rodzinie. W realizacji programu wykorzystane zostały materiały „ Różowej Wstążeczki” (ulotki, film dydaktyczny). Opracowała Agnieszka Jasińska - Dinsberg Opracowała Agnieszka Jasińska - Dinsberg


Pobierz ppt "Realizacja ścieżki turystyczno - regionalnej W ramach działań w zakresie realizacji ścieżki turystyczno - regionalnej przygotowaliśmy dla uczniów naszej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google