Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

a k s d f nz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "a k s d f nz."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6

7 a k s d f nz

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32 Wyobraź sobie, że jesteś dorosły i pracujesz jako sędzia piłkarski. Masz sędziować w ważnym meczu, rozstrzygającym o tym, który zespół awansuje do pierwszej ligi. Na tydzień przed meczem odwiedza cię działacz Klubu Sportowego Herkules, ofiarowując album ilustrujący stuletnią historię klubu. Po jego wyjściu znajdujesz w albumie kopertę z dużą sumą pieniędzy. 1. Jak myślisz, czego oczekuje od ciebie Klub Herkules? 2. Jak należy ocenić postępowanie działacza klubu, z punktu widzenia zasad uczciwej, sportowej walki? 3. Jak postąpisz? 4. Dlaczego właśnie tak? 5. Co by się stało gdybyś postąpił inaczej?

33 1. Firma „Jasna Przyszłość”, uczestnicząca w przetargu, który ma rozstrzygnąć, kto otrzyma zamówienie na budowę szkoły, ofiarowała członkom komisji telefony komórkowe. Jak wyjaśniła, chciała ułatwić im pracę.

34 2. Gdy Hanka nie zdała egzaminu na prawo jazdy, instruktor powiedział jej, że za niewygórowaną opłatę może uzyskać prawo jazdy, bez konieczności powtórnego zdawania egzaminu.

35 3. Na zakończenie roku szkolnego klasa 2b ofiarowała swojej wychowawczyni bukiet kwiatów.

36 4. Matka Barbary C. Zachorowała i znalazła się w szpitalu. Córka, prosząc pielęgniarkę, by w czasie swojego dyżuru szczególnie troskliwie zajęła się matką, wręczyła jej 100 złotych.

37 5. Dyrektorem muzeum regionalnego, dla którego organem prowadzącym jest województwo, został siostrzeniec marszałka sejmiku wojewódzkiego.

38 6. Beata S. umówiła się z firmą budowlaną „Zaradność”, że jeśli firma sfinansuje jej kampanię wyborczą do rady gminy, to ona później pomoże w zdobyciu dla tego przedsiębiorstwa atrakcyjnych zamówień na budowę gminnych szkół i innych budynków.

39 7. Urzędnicy z urzędu wojewódzkiego umówili się z kelnerem, że dostaną od niego rachunek na kwotę dwa razy większą od rzeczywistego zamówienia.

40 8. Sędzia został zaproszony na kolację do eleganckiej restauracji przez Henryka J., biznesmena oskarżonego o poważne przestępstwo podatkowe. Aby nie zostać rozpoznanym, sędzia założył na ten wieczór ciemne okulary.

41 Władze gminy ogłosiły przetarg na budowę placu zabaw dla dzieci w miasteczku M. Do przetargu stanęły trzy firmy budowlane: „Tanimex”, „Perfekcja”, „Pomysł”. „Tanimex” przedstawił ofertę najbardziej korzystną finansowo, „Perfekcja” nie była tak tania, miała za to opinie solidnego wykonawcy, z którego wszyscy zleceniodawcy zawsze byli bardzo zadowoleni. Oferta „Pomysłu” zakładała podobne koszty, jakie były zawarte w propozycji „Perfekcji”, tylko że firma „Pomysł” właśnie powstała i nie miała żadnych pozytywnych opinii otrzymanych od swoich byłych klientów. Miała za to dziwne zaskakujące pomysły, na przykład wyjazdu do Disneylandu we Francji dla urzędników zatrudnionych w urzędzie miasta. Celem podróży miało być zapoznanie się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi stosowanymi w parkach dla dzieci. W wyjeździe wziął udział przewodniczący komisji przetargowej wraz z żoną. Wkrótce po tym wyjeździe przetarg wygrała firma „Pomysł”.

42 A teraz odpowiedzcie na następujące pytania: 1) Czy w czasie przetargu na budowę placu zabaw w miejscowości M. Doszło do korupcji ? 2) Jeśli tak, to kto się jej dopuścił ?

43

44 Co oznacza słowo KORUPCJA ?

45 Co z łaciny oznacza słowo corruptio ?

46 Wymień przynajmniej 2 kraje, w których korupcja kwitnie najbardziej ?

47 Wymień 2 państwa, w których korupcja jest bardzo rzadko spotykana ?

48 Co oznacza skrót CBA ?

49 Co oznacza skrót ABW ?

50 Wymień 4 przyczyny korupcji.

51 Wymień 4 skutków korupcji.

52 Wymień organ władzy,który zajmuje się korupcją ?

53 Gdzie lub w jakim zawodzie najczęściej występuje korupcja ?

54 Kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Korupcji ?

55 Na jaki numer powinniśmy dzwonić w razie styczności z korupcją ?

56 Wymień 2 typy korupcji.

57 Czy korupcja posiada pozytywne cechy ? Jakie ? Podaj 2 takie cechy.


Pobierz ppt "a k s d f nz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google