Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputery pod ręką! 1.W każdej sali powinien być jeden komputer z dostępem do Internetu 2.W niektórych salach powinny być projektory, a nawet tablice interaktywne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputery pod ręką! 1.W każdej sali powinien być jeden komputer z dostępem do Internetu 2.W niektórych salach powinny być projektory, a nawet tablice interaktywne."— Zapis prezentacji:

1 Komputery pod ręką! 1.W każdej sali powinien być jeden komputer z dostępem do Internetu 2.W niektórych salach powinny być projektory, a nawet tablice interaktywne. 3.Co jakiś czas uczniowie powinni mieć czas wolny ma komputerach, ponieważ nie każdy ma go w domu. 4.W szkole powinna również znajdować się sala informatyczna, do której uczniowie mieli by swobodny dostęp. 5.W salach do poszczególnych przedmiotów, na komputerach mogłyby znajdować się encyklopedie tematyczne.

2 Jak zapewnić dostępność komputerów w sieci i w szkole? Uczniowie mogliby mieć dostęp do szkolnej sieci internetowej (WIFI), po zgłoszeniu się do dyrekcji szkoły z chęcią posiadania hasła. Co tydzień jeden z nauczycieli mógłby pilnować uczniów, którzy chcieliby korzystać z komputerów. Zezwolenie dzieciom ze świetlicy, by pod opieką nauczyciela mogły korzystać z sali komputerowej Aktywowanie komputerów z biblioteki i przystosowanie do szybkiej obsługi internetu W każdej klasie powinien być przykładowo jeden mały laptop.Na korytarzach powinien być Router bezprzewodowy WI-FI Internet powinien być kontrolowany przez nauczycieli.

3 Jak sprawiedliwie i sensownie dzielić dostęp do TIK między różne przedmioty i różnych uczniów? Szybki dostęp do szkolnej sieci informatycznej Ciche budki komputerowe Szersze wykorzystanie komputerów na lekcjach nie tylko w klasach „laptopowych”

4 Rozrywka na szkolnych komputerach – kiedy i w jakim zakresie? Uczniowie, rozrywkę na komputerach mogą zapewnić sobie na zajęciach pozalekcyjnych np.: na świetlicy. Uczniom zabronione jest korzystanie ze stron niecenzuralnych i branie udziału w różnych konkursach internetowych.

5 Podsumowanie Pracy Z pracy pt,,Komputery pod ręką” dowiadujemy się że komputer można używać nie tylko w celach naukowych ale także do rozrywki lecz nie można korzystać ze stron niecenzuralnych.

6 Julia TrelaKlaudia Pawłowska Pracę przygotowały: Julia Trela i Klaudia Pawłowska


Pobierz ppt "Komputery pod ręką! 1.W każdej sali powinien być jeden komputer z dostępem do Internetu 2.W niektórych salach powinny być projektory, a nawet tablice interaktywne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google