Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne zachowanie na świetlicy szkolnej Autorka: Oliwia Torba kl. 1e.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne zachowanie na świetlicy szkolnej Autorka: Oliwia Torba kl. 1e."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne zachowanie na świetlicy szkolnej Autorka: Oliwia Torba kl. 1e

2 Należy pamiętać, że nie jesteśmy sami. Przedmiotami na świetlicy należy się dzielić z innymi.Zabawkami lub grami planszowymi czy też kartami należy się zamieniać z innymi co kolejkę, gdyż na świetlicach nie ma tyle rzeczy ile osób.

3 Należy zachować ciszę i spokój. To że my przeżywamy emocję grając w gry zespołowe, nie znaczy że inni sobie tego życzą. Może odrabiają lekcję, uczą się na ważny sprawdzian lub po prostu pragną ciszy. Jeśli tego nie będziemy robić to w przyszłości tak będzie w naszym przypadku.

4 Możemy pomagać innym. Pomoc jest potrzebna ludziom. Możemy na przykład pomóc młodszym znajomym w lekcjach lub pomóc w zrozumieniu jakiegoś przedmiotu z którego mamy dobre oceny. Możemy dostać uwagę pozytywną i zyskać nowych przyjaciół.

5 Być kulturalnym wobec innych. Nawet po przegranej grze zespołowej nie musimy być źli na zwycięzcę. Wyników nikt nie zapisuje i musimy pamiętać, że nasz rywal może być lepszy np. Z koszykówki, a my z siatkówki i w przyszłości z nim zwyciężyć.

6 Możemy się uczyć na sprawdziany w grupach. Jeśli na świetlicy jest spokój, a my się nudzimy możemy się uczyć do sprawdzianów czy kartkówek ze znajomymi. Wtedy jest łatwiej. Możecie sobie tłumaczyć nawzajem zadania, których nie umie któreś z was, albo się pytać wzajemnie.

7 Trzeba informować nauczyciela o naszym wyjściu i przyjściu. Nauczyciel wtedy wie gdzie się znajdujemy i unikniemy sobie problemów. Nauczyciel za nas odpowiada i gdyby się nam coś stało nikt by nie wiedział gdzie jesteśmy i problem miałby nasz nauczyciel.

8 Dbam o porządek w sali Tornistry, ubrania, książki, gry i zabawki odkładamy w wyznaczonych miejscach. Po używaniu zabawek i gier odkładamy je na swoich miejscach, dzięki temu inne grupy będą miał porządek, a panie sprzątaczki mniej pracy.

9 Jeśli komuś sprawimy przykrość należy to naprawić. Jeśli kogoś uderzymy lub sprawimy mu przykrość należy jak najszybciej przeprosić, gdyż my się poczujemy lepiej i dzięki temu nie stracimy przyjaciela lub znajomego. Nie ważne czy kogoś lubimy czy nie, ale to świadczy o naszej kulturze.

10 Nie oddalamy się od grupy na boisku. Potem nikt nie będzie wiedział gdzie jesteśmy oraz sami się zgubimy i nie będziemy wiedzieli, gdzie jest grupa i jeszcze będziemy mieli problemy. Zastanówmy się dwa razy zanim coś zrobimy !

11 Szanujemy cudzą własność. Czyjeś rzeczy to nie nasze należy je szanować, a jeśli ją uszkodzimy należy przeprosić lub naprawić. Jeśli tego nie zrobimy właściciel może nam kazać odkupić zepsutą przez nas rzecz.

12 Zdjęcia https://www.google.pl/search?q=%C5%9B wietlica+szkolna%5C&biw=1024&bih=649 &source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CA YQ_AUoAWoVChMIj6Lk5ubTyAIVwxAsC h3dywbI#imgrc=WeVemXmSwLC_XM%3 Ahttps://www.google.pl/search?q=%C5%9B wietlica+szkolna%5C&biw=1024&bih=649 &source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CA YQ_AUoAWoVChMIj6Lk5ubTyAIVwxAsC h3dywbI#imgrc=WeVemXmSwLC_XM%3 A


Pobierz ppt "Bezpieczne zachowanie na świetlicy szkolnej Autorka: Oliwia Torba kl. 1e."

Podobne prezentacje


Reklamy Google