Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IZABELA MOŻDŻEŃ kl. II g. Kulą o środku O i promieniu r nazywamy zbiór wszystkich punktów przestrzeni, których odległość od punktu O jest mniejsza lub.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IZABELA MOŻDŻEŃ kl. II g. Kulą o środku O i promieniu r nazywamy zbiór wszystkich punktów przestrzeni, których odległość od punktu O jest mniejsza lub."— Zapis prezentacji:

1 IZABELA MOŻDŻEŃ kl. II g

2 Kulą o środku O i promieniu r nazywamy zbiór wszystkich punktów przestrzeni, których odległość od punktu O jest mniejsza lub równa długości promienia.Kulą o środku O i promieniu r nazywamy zbiór wszystkich punktów przestrzeni, których odległość od punktu O jest mniejsza lub równa długości promienia. Powierzchnią kuli (sferą) o środku O i promnieniu długości r nazywamy zbiór wszystkich punktów przestrzeni, których odległość od punktu O jest równa długości promienia.Powierzchnią kuli (sferą) o środku O i promnieniu długości r nazywamy zbiór wszystkich punktów przestrzeni, których odległość od punktu O jest równa długości promienia.

3 Średnica (Φ) Promień (r) Odcinek łączący środek kuli z punktem na jej powierzchni nazywamy promieniem kuli. Odcinek łączący 2 punkty na brzegu kuli przechodzący przez jej środek nazywamy średnicą kuli.

4 Z kulą możemy się spotkać nie tylko na lekcjach matematyki Bryłę ta wykorzystuje się także w życiu codziennym.

5 Wiele dyscyplin sportowych nie istniałoby bez kuli

6

7

8 Kulę wykorzystuje się również w cukiernictwie. W kształcie kuli mogą być np. smaczne lizaki, czy słodkie trufle

9 Kształt kuli wykorzystuje się również do robienia biżuterii

10

11 Czym byłyby Święta Bożego Narodzenia bez bombek na choince

12

13

14

15

16

17


Pobierz ppt "IZABELA MOŻDŻEŃ kl. II g. Kulą o środku O i promieniu r nazywamy zbiór wszystkich punktów przestrzeni, których odległość od punktu O jest mniejsza lub."

Podobne prezentacje


Reklamy Google