Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co nam daje hodowla zwierząt?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co nam daje hodowla zwierząt?"— Zapis prezentacji:

1 Co nam daje hodowla zwierząt?
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Co nam daje hodowla zwierząt?
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Ludzie początkowo prowadzili koczowniczy tryb życia, czyli przemieszczali się z miejsca na miejsce, bez stałego miejsca zamieszkania. Gdy zaczęli się osiedlać i tworzyć stałe osady, zaczęli również nie tylko uprawiać rolę, ale hodować zwierzęta. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Zwierzęta hodowlane to zwierzęta udomowione lub dzikie, które są w odpowiednich warunkach hodowane przez człowieka stanowią źródło różnych materiałów, a także pomoc np. w prowadzeniu gospodarstwa. Zwierzęta hoduje się najczęściej w gospodarstwach rolnych, ogrodach zoologicznych lub specjalistycznych fermach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Wiele zwierząt hoduje się przede wszystkim jako źródło pożywienia .
Zwierzęta hoduje się, tuczy, a później spożywa ich mięso. Do tych zwierząt najczęściej należą: kury, kaczki, świnie lub krowy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Z niektórych zwierząt hodowlanych otrzymujemy inną żywność, nie tylko mięso. Kury dostarczają nam jajek. Krowy zaś dostarczają nam mleka. Dzięki pszczołom uzyskujemy miód. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Dodatkowo z owiec można uzyskać wełnę.
Kury, kaczki i gęsi dostarczają pierza, które może być wykorzystywane m.in. do wypełnienia poduszek i kołder. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Niektóre zwierzęta nie dostarczają żadnych materiałów, ale spełniają ważną funkcję. Są to zwierzęta, które pomagają podczas prac w gospodarstwie. Należą do nich m.in. osioł, wół (obecnie już rzadko raczej hodowany), a przede wszystkim koń, który do dziś spełnia ważną rolę podczas prac w gospodarstwie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Obecnie w Polsce można również spotkać się z hodowaniem bardziej egzotycznych zwierząt, jak np. strusi lub gronostai czy norek. Strusie dostarczają zarówno jajek, jak i mięsa. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Jak możecie zauważyć, hodowla zwierząt nawet dziś odgrywa ważną rolę.
A Wy jakie znacie zwierzęta hodowlane niewymienione w naszej prezentacji? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Co nam daje hodowla zwierząt?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google