Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat w trzecim półroczu: życie i dzieła Kompoyztora Gustav Holst Projekt powstał z pomocą finansową Europejskiej komisji. Odpowiedzialność za opublikowana.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat w trzecim półroczu: życie i dzieła Kompoyztora Gustav Holst Projekt powstał z pomocą finansową Europejskiej komisji. Odpowiedzialność za opublikowana."— Zapis prezentacji:

1 Temat w trzecim półroczu: życie i dzieła Kompoyztora Gustav Holst Projekt powstał z pomocą finansową Europejskiej komisji. Odpowiedzialność za opublikowana treść ponosi tylko autor. Komisja nie odpowiada za wykorzystywanie zawartych danych dla innych celów. Nuty pełne Harmoni - Odkrywanie i przedstawianie naszych kulturalnych osobowości poprzez interpretacje naszego muzycznego spadku

2 Wizyta w szkole w Angli 27. Marzec 2009 – 1. Kwiecień 2009

3 Project Meeting w Angli Program: -Zwiedzanie miasta Cheltenham, w którym urodził się Gustav Holst -Zwiedzanie szkoły w Stadhampton -Rozmowy z nauczycielami, uczniami i rodzicami angielskiej szkoły -Omówienie dalszej pracy nad Projektem -Prezentacja wyników pracy na Temat G. Holst przez uczniów szkoły w Angli -Zwiedzanie Harris Manchester Colleges w Oxford -Wspólne pójście do teatru

4 Szkoła podstawowa w Stadhampton

5 Uniwersytet Oxford

6 Gustav Holst Angielski Kompozytor Gustav Holst jest mało znany w Niemczech, chociaż wielu Rock i Pop-muzyków a także reżyserów filmowych korzystało z jego utworów. Na przykład muzyka do filmu Star-Wars albo Singel Joybringer, Manfred Manns Earth Band.

7 Muzyczny Gong Codziennie grany jest Fragment z G. Holsts Jupiter (Planety) Informacje dla uczniów, rodziców i nauczycieli rozwieszone są przy wejściu i na korytarzach Florenbergszkoły :

8 Informacja o Kompozytorze:

9 Informacja o jego głównym dziele Planety:

10 Pozatym przy wejściu do szkoły na tablicy informacyjnej wywieszone są informacje o życiu i twórczości G. Holst, sporządzone według pomysłu angielskiej koleżanki Kathryn Turner:

11 Pod koniec półrocza uczniowie testują swoją wiedzę biorąc udział w konkursie:

12 … a to są wyniki konkursu:

13 Muzyka i Sztuka -W grupowej pracy, uczennice i uczniowie 3. i 4. Klasy zrobili Collagen do pojedynczych fragmentów G. Holsts Planety -Uczennice i uczniowie klasy 2b zrobili Planety-Mobile

14 Wystawa dzieł sztuki W ramach wystawy dzieł sztuki w Florenbergszkole 28. czerwca 2009 zostały prezentowane następujące Collagen na tle odpowiedniej Muzyki G. Holsta. Uczniowie przy sporządzaniu Collagenów kierowali sie nie tylko muzyką, ale także mitologicznym znaczeniem Planet.

15 Jupiter – Posłaniec radości Prace uczniów klasy 3c

16 Jupiter i jego księżyce Praca uczniów klasy 4a

17 Mars – Posłaniec wojny Prace uczniów klasy 3d

18 Venus – Posłaniec pokoju Prace uczniów klasy 4d

19 Saturn – Posłaniec starości Prace uczniów klasy 3b

20 Planety Praca uczniów Klasy 2b

21 English Concert Jestem przekonany, że większa część naszego sukcesu jest udziałem naszego otoczenia i samotnie nie jesteśmy w stanie osiągnać pełnego sukcesu (z listu G.Holst, in: Saremba, M.;Elgar, Britten & Co; M&T Verlag, AG, Zürich/St.Gallen, 1994, S.201) Inaczej mówiąc muzyka ludowa miała duże znaczenie dla G. Holst. Do kompozycji St. Pauls Suite G. Holst wykorzystał angielską melodię Countrydance (Dargason) i pieśń Greensleeves. Dlatego uczniowie klasy 3. und 4. pracowali nad różnymi angielskimi pieśniami ludowymi, które potem zaprezentowali w English Concert w dniu 6. lipca 2009

22 Program


Pobierz ppt "Temat w trzecim półroczu: życie i dzieła Kompoyztora Gustav Holst Projekt powstał z pomocą finansową Europejskiej komisji. Odpowiedzialność za opublikowana."

Podobne prezentacje


Reklamy Google