Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Znani i sławni Berlińczycy. Była aktorką, piosenkarką jedną, z najbardziej ekscytujących gwiazd filmowych w historii. Urodziła się w Berlinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Znani i sławni Berlińczycy. Była aktorką, piosenkarką jedną, z najbardziej ekscytujących gwiazd filmowych w historii. Urodziła się w Berlinie."— Zapis prezentacji:

1 Znani i sławni Berlińczycy

2 Była aktorką, piosenkarką jedną, z najbardziej ekscytujących gwiazd filmowych w historii. Urodziła się w Berlinie.

3 Obaj są pochowani na cmentarzu w St Matthäus Kirchhof w Schöneberg w Berlinie. Byli słynnymi bajkopisarzami. Ich najbardziej znane bajki to: Kopciuszek, Czerwony Kapturek.

4 Chociaż najbardziej znany jako autor powieści, Grass jest autorem esejów, sztuk teatralnych i kilku tomów poezji, a także wysoko wykwalifikowanym litografem. Grass otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Autor: Blaszany bębenek, "Skrzynka" Od 1960 r. mieszka w Berlinie.

5 Simmel był przedstawicielem pierwszego pokolenia niemieckich socjologów. Autor setek artykułów i około dwudziestu książek. Studiował filozofię i historię na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, gdzie się urodził.

6 W latach 1915 i 1917, studiował grę na fortepianie i teorię muzyki w Albert Bing, a następnie rozpoczął studia w Hochschule für Musik w Berlinie. Skomponował muzykę do "Opery za trzy grosze, współpracował z Bertoltem Brechtem. Brał lekcje muzyki w wieku od 9 lat, a jego pierwsze kompozycje są z 1913 roku.

7 Najbardziej wpływowy dramaturg XX w. Początkowo studiował medycynę w Monachium, gdzie podczas I wojny światowej pracował w szpitalu jako sanitariusz. Wraz z końcem wojny, wyjechał na studia do Berlina. w 1949 roku założył Berliner Ensemble, teatr europejskiego przedsiębiorstwa.

8 Źródła informacji i zdjęć: http://pl.wikipedia.org http://www.google.pl/search


Pobierz ppt "Znani i sławni Berlińczycy. Była aktorką, piosenkarką jedną, z najbardziej ekscytujących gwiazd filmowych w historii. Urodziła się w Berlinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google