Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KAROL - UCZEŃ I STUDENT. - w 1926 roku (w wieku 6 lat) Karol Wojtyła rozpoczął naukę w Męskiej Szkole Powszechnej im. Marcina Wadowity. Szkoła była 7-klasowa,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KAROL - UCZEŃ I STUDENT. - w 1926 roku (w wieku 6 lat) Karol Wojtyła rozpoczął naukę w Męskiej Szkole Powszechnej im. Marcina Wadowity. Szkoła była 7-klasowa,"— Zapis prezentacji:

1 KAROL - UCZEŃ I STUDENT

2 - w 1926 roku (w wieku 6 lat) Karol Wojtyła rozpoczął naukę w Męskiej Szkole Powszechnej im. Marcina Wadowity. Szkoła była 7-klasowa, ale po 4 latach można było zdawać do 8- klasowego Gimnazjum Męskiego zakończonego egzaminem maturalnym. - już w pierwszej klasie Karol miał prawie same najwyższe oceny, a wystawiano wtedy oceny z 10 przedmiotów, z pilności i sprawowania, w klasach I – IV Karol na 83 wszystkich wystawionych ocen miał 78 bardzo dobrych i 5 czwórek!

3 - w 1930 roku Karol zdał do Męskiego Gimnazjum im. Marcina Wadowity, zwanego również szkołą humanistyczną lub klasyczną; - dominowała tu nauka języka polskiego, niemieckiego, łaciny, greckiego, religii, historii i propedeutyki filozofii;

4 Casta placent superis: pura cum veste venite et manibus puri sumite fontis aquam To co czyste podoba się Najwyższemu: przyjdźcie z szatą czystą i rękoma czystymi czerpcie wodę ze źródła ( Albius Tibullus )

5 - działał w samorządzie szkolnym, - w klasie II i III był sołtysem klasy, - deklamował na wieczornicach, porankach i akademiach, - wygłaszał referaty na akademiach, odczyty i przemówienia na lekcjach i kołach zainteresowań, - oszczędzał w SKO, - działał w organizacji abstynenckiej, w Sodalicji Mariańskiej (przez dwa lata by prezesem), - był ministrantem, - uczestniczył w międzyszkolnym teatrzyku amatorskim,

6 Karol otrzymywał prawie same najwyższe stopnie, z niektórych przedmiotów dostawał nawet wyróżnienie z dopiskiem : z wielkim zamiłowaniem.

7 14 maja 1938 r. Karol Wojtyła otrzymał świadectwo dojrzałości z samymi ocenami bardzo dobrymi, które otwierało mu drogę na wiele uczelni.

8 W 1938 r. Karol Wojtyła razem ze swoim ojcem przeprowadził się do Krakowa. Tam Karol w październiku rozpoczął studia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

9 Na studiach również od samego początku radził sobie doskonale, uczestniczył we wszystkich zajęciach, egzaminy zdawał zawsze w terminie. - Należał do Koła Polonistów, - Brał udział w wieczorkach autorskich początkujących literatów, - Grał w Teatrze Studenckim w Collegium Maius - Brał udział w Społecznym Obozie Legii Akademickiej k. Przemyśla, - był członkiem zwyczajnym Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, - - wstąpił do szkoły dramatycznej pod egidą Krakowskiej Konfraternii Teatralnej

10 Lata okupacji - Po wybuchu wojny Karol zapisał się na II rok studiów na Wydziale Filozoficznym na filologię polską. Studia już w listopadzie zostały przerwane przez okupanta. - Chodzi na spotkania u Kydryńskich na czytanie wielkiej literatury polskiej - Zaczyna działać w Teatrze Rapsodycznym Mieczysława Kotlarczyka,

11 W 1942 r. zaczął studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego jako kleryk zakonspirowanego seminarium. Jednocześnie pracował w Kamieniołomie i później w fabryce w Solvayu. 24 listopada 1948 r. otrzymał dyplom magistra teologii z ośmioma ocenami celującymi, dwiema bardzo dobrymi i z pracą magisterską ocenioną na bardzo dobry.

12 sport, aktywność fizyczna sport, aktywność fizyczna powtórki powtórki mapa myśli mapa myśli motywacje motywacje Metody efektywnej nauki u Karola ?


Pobierz ppt "KAROL - UCZEŃ I STUDENT. - w 1926 roku (w wieku 6 lat) Karol Wojtyła rozpoczął naukę w Męskiej Szkole Powszechnej im. Marcina Wadowity. Szkoła była 7-klasowa,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google