Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MOJE SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MOJE SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II"— Zapis prezentacji:

1 MOJE SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II

2 W większości wycieczek towarzyszył mu ojciec.
Jan Paweł II . Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku. Dokładna data chrztu Karola Wojtyły to 20 czerwiec 1920 roku. W czasie chrztu nadano mu imiona Karol oraz Józef W dzieciństwie Karola nazywano najczęściej zdrobnieniem imienia – Lolek. Uważano go za chłopca utalentowanego i wysportowanego. Regularnie grał w piłkę nożną oraz jeździł na nartach. Bardzo ważnym elementem życia Karola były wycieczki krajoznawcze, a także spacery po okolicy Wadowic. W większości wycieczek towarzyszył mu ojciec.

3 Jan Paweł II WADOWICE ZDJĘCIA Z KOLEKCJI WŁASNEJ
.

4 Papież jako aktor i pisarz
W 1930 r. Karol rozpoczyna naukę w męskim Państwowym Gimnazjum Śląskim im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Udzielał się też w szkolnym i parafialnym kółku teatralnym. Kierował nim ówczesny prefekt gimnazjum, a później proboszcz wadowicki ks. prałat Edward Zacher. Jako aktor debiutował w r. w "Sobótce" wg M. Mikuty, przedstawieniu złożonym z ludowych piosenek i "Sobótki" Jana Kochanowskiego. Artystyczne uzdolnienia rozwijał w założonym z przyjaciółmi Klubie Młodych Artystów, gdzie urządzano konkursy literackie i recytatorskie, spotkania autorskie. Rozpoczął wówczas pisanie dramatu o bracie Albercie. Nawiązał także kontakt z grupą Studio Dramatyczne "39" i w czerwcu 1939 r. zagrał w przedstawieniu sztuki Mariana Niżyńskiego "Kawaler księżycowy".

5 Papież jako aktor i pisarz
W latch wojny i okupacji zamiłowanie do teatru i aktorstwa rozwijał Karol w działającym w konspiracji Teatrze Rapsodycznym kierowanym przez Mieczysława Kotlarczyka, swojego dawnego nauczyciela z gimnazjum w Wadowicach. Ostatnim przedstawieniem, w którym wystąpił Karol Wojtyła był "Samuel Zborowski", grany w połowie 1943 r., już jako kleryk studiował na tajnym Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. „Śp. Mieczysław Kotlarczyk uważał, że moim powołaniem jest żywe słowo i teatr, a Pan Jezus uważał, że kapłaństwo, i jakoś pogodziliśmy się co do tego" Jan Paweł II na Skałce podczas spotkania z młodzieżą w 1979 r.

6 PAPIEŻ - POLAK 16 X 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany na papieża.
Przybrał sobie imię Jan Paweł II

7 Jan Paweł II „Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność.”

8 Jan Paweł II „Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych.
Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

9 ....Nie płaczcie nad moją nieobecnością
czujcie się blisko mnie i mówcie do mnie jeszcze... Będę Was kochał z nieba tak jak Kochałem na ziemi.... Jan Paweł II

10 OPRACOWAŁA MAJA ORDYNIEC KL.VI B


Pobierz ppt "MOJE SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II"

Podobne prezentacje


Reklamy Google