Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sopot Wczoraj i dziś Historia Sopotu sięga wczesnych czasów średniowiecza, kiedy to w obrębie dzisiejszego miasta w gęstwinie bukowego lasu położone.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sopot Wczoraj i dziś Historia Sopotu sięga wczesnych czasów średniowiecza, kiedy to w obrębie dzisiejszego miasta w gęstwinie bukowego lasu położone."— Zapis prezentacji:

1

2 Sopot Wczoraj i dziś

3 Historia Sopotu sięga wczesnych czasów średniowiecza, kiedy to w obrębie dzisiejszego miasta w gęstwinie bukowego lasu położone było grodzisko otoczone wałem i fosą. Pierwszy zapis, gdzie widnieje nazwa Sopot pochodzi z 5 marca 1283r. Pierwszy zapis, gdzie widnieje nazwa Sopot pochodzi z 5 marca 1283r.

4 Panorama Sopotu z Latarni Morskiej

5 Grand Hotel Zbudowany w stylu secesyjnym w latach 1924-1927 Od 1944r pełnił role wojskowego szpitala ewakuacyjnego W 1945 pełnił rolę siedziby sztabu Armii Radzieckiej Od 1965 przez wiele lat pełnił rolę zaplecza hotelowo-restauracjnego dla Międzynarodowego Festiwalu Piosenki W 2006 przeprowadzono w hotelu modernizację i tym samym klasyfikując go wśród obiektów na najwyższym poziomie w kraju Obecnie hotel występuję pod marką Sofitel, sieci należącej do francuskiej grupy hotelarskiej Accor

6 Sopockie molo Najdłuższe drewniane molo w Europie ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5m Najdłuższe drewniane molo w Europie ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5m Jest jedną z największych atrakcji miasta Jest jedną z największych atrakcji miasta

7 Ratusz

8 Współczesny Sopot

9 Pokaz sporządził Łukasz Choiński


Pobierz ppt "Sopot Wczoraj i dziś Historia Sopotu sięga wczesnych czasów średniowiecza, kiedy to w obrębie dzisiejszego miasta w gęstwinie bukowego lasu położone."

Podobne prezentacje


Reklamy Google