Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat 3: Podstawowa struktura dokumentu. Zadeklarowanie języka Budowę dokumentu hipertekstowego rozpoczyna się od zadeklarowania, w jakim języku tworzona.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat 3: Podstawowa struktura dokumentu. Zadeklarowanie języka Budowę dokumentu hipertekstowego rozpoczyna się od zadeklarowania, w jakim języku tworzona."— Zapis prezentacji:

1 Temat 3: Podstawowa struktura dokumentu

2 Zadeklarowanie języka Budowę dokumentu hipertekstowego rozpoczyna się od zadeklarowania, w jakim języku tworzona będzie strona internetowa. W naszym przypadku będzie to HTML. Odpowiada on za właściwe przedstawienie informacji zawartych w treści dokumentu oraz wprowadzenie dodatkowych elementów multimedialnych i plików. Ramy dokumentu hipertekstowego stanowią znaczniki określające język, które umieszczone są w nawiasach ostrych:

3 Nagłówek dokumentu Po zadeklarowaniu języka, w jakim tworzona będzie strona, można przystąpić do wprowadzania nagłówka dokumentu. Nagłówek odpowiedzialny jest za przechowywanie informacji dotyczących całego dokumentu. Można wprowadzić tu takie elementy jak: tytuł strony, kodowanie polskich znaków, słowa kluczowe, podstawowy opis strony, style formatujące dokument czy dane autora. Ogólny zarys nagłówka dokumentu przedstawia się następująco:

4 Treść dokumentu Elementy przedstawione powyżej nie są widoczne dla użytkownika przeglądającego daną stronę w internecie. Informacje te są zrozumiałe jedynie dla przeglądarki. Treść bezpośrednio uwidocznione na stronie umieszczone są w treści dokumentu. Jest to miejsce przeznaczone do wprowadzania m.in. tekstów i obrazów. Ogólny zarys treści dokumentu przedstawia się następująco:

5 Podstawowa struktura dokumentu Łącząc ze sobą w odpowiednim porządku powyższe elementy, otrzymamy podstawową strukturę dokumentu zawierającą deklarację języka HTML, nagłówek oraz treść dokumentu:

6 Pierwsza strona internetowa Opierając się na poznanej strukturze, zbudujemy naszą pierwszą stronę internetową. W nagłówku dokumentu wprowadzimy dodatkowy znacznik, odpowiedzialny za wyświetlenie tytułu strony, który wyświetla się w lewym górnym rogu na pasku tytułu przeglądarki. Następnie wprowadzimy tekst w treści dokumentu(To jest moja pierwsza strona WWW!). Pierwsza strona To moja pierwsza strona WWW!

7 Po zapisaniu pliku jako index.html i uruchomieniu przez przeglądarkę internetową otrzymamy:

8 Ćwiczenie Wykonaj stronę internetową na podstawie poniższego rysunku. Pamiętaj o wprowadzeniu znacznika który odpowiada za przejście do nowej linii. Znacznik nie ma znacznika zamykającego.


Pobierz ppt "Temat 3: Podstawowa struktura dokumentu. Zadeklarowanie języka Budowę dokumentu hipertekstowego rozpoczyna się od zadeklarowania, w jakim języku tworzona."

Podobne prezentacje


Reklamy Google