Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Język HTML (ang. Hypertext Markup Language) - język znaczników hipertekstowych. 1. Wygląd witryny 2. Znaczniki 3. Struktura strony Zakończ pokaz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Język HTML (ang. Hypertext Markup Language) - język znaczników hipertekstowych. 1. Wygląd witryny 2. Znaczniki 3. Struktura strony Zakończ pokaz."— Zapis prezentacji:

1 Język HTML (ang. Hypertext Markup Language) - język znaczników hipertekstowych. 1. Wygląd witryny 2. Znaczniki 3. Struktura strony Zakończ pokaz

2 Wygląd witryny Strony zapisane w języku HTML mogą wyglądać zupełnie inaczej na komputerach z różnym oprogramowaniem w zakresie systemu operacyjnego oraz przeglądarek internetowych. Treść i działanie łączy jest niezmienne, zmienia się natomiast ich ekranowa prezentacja. Może się zdarzyć, że strona wygląda doskonale na jednym komputerze, lecz na innym prezentuje się w całkiem innym kształcie lub w ogóle się nie otwiera...

3 Wiele osób nie rozumie, dlaczego strony WWW wyświetlane są na wiele sposobów. Odpowiedzią jest WIELOPLATFORMOWOŚĆ. To ogromna zaleta, że witryny można oglądać za pomocą każdego systemu komputerowego, na ekranie o dowolnych wymiarach i możliwościach (nawet na wyświetlaczu telefonu komórkowego). Wygląd witryny

4 Ostatecznym celem publikowania WWW jest udostępnianie informacji użytkownikom z całego świata, nie można liczyć na to, że wszyscy oni mają komputery z ekranami takiej samej wielkości, wyświetlającymi taką samą liczbę kolorów i takie same czcionki. Wygląd witryny

5 Znaczniki Język HTML jest językiem znaczników – na początku i końcu słów lub akapitów są specjalne znaczniki, decydujące o wyglądzie poszczególnych elementów strony. Znaczniki zapisujemy małymi literami!

6 Znaczniki Większość znaczników wygląda w następujący sposób: tekst Nazwa znacznika jest objęta nawiasami trójkątnymi <> Większość znaczników tworzy pary, składające się z otwarcia i zamknięcia (jak wyżej). Część zamykająca znacznik zawiera ukośnik / Ważne jest, czy użyjesz zwykłego ukośnika /, czy ukośnika odwrotnego \ (ten drugi nie pełni funkcji zamykającej).

7 Struktura strony HTML Tytuł strony Tekst, umieszczony na stronie TITLE nie oznacza wcale tytułu na stronie. Zawarta między tymi znacznikami treść ukaże się w pasku tytułowym przeglądarki, a nie w dokumencie.

8 Struktura strony HTML Bardzo ważnym elementem jest informacja o stronie kodowej dokumentu. Zalecane jest stosowanie strony kodowej ISO (czyli ISO Latin 2). Jest to międzynarodowy standard, a "przy okazji" także Polska Norma. Należy sporządzać dokument w tym standardzie i zarazem opatrzyć go informacją typu META. Jest ona umieszczana w ramach znaczników HEAD i wygląda następująco:


Pobierz ppt "Język HTML (ang. Hypertext Markup Language) - język znaczników hipertekstowych. 1. Wygląd witryny 2. Znaczniki 3. Struktura strony Zakończ pokaz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google