Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Strona w języku HTML Język HTML jest najpopularniejszym językiem do tworzenia stron www. Dokument HTML ma postać pliku tekstowego, gdzie tekst przeplatany.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Strona w języku HTML Język HTML jest najpopularniejszym językiem do tworzenia stron www. Dokument HTML ma postać pliku tekstowego, gdzie tekst przeplatany."— Zapis prezentacji:

1

2 Strona w języku HTML Język HTML jest najpopularniejszym językiem do tworzenia stron www. Dokument HTML ma postać pliku tekstowego, gdzie tekst przeplatany jest komendami ujętymi w nawiasy ostre Rozpoczęcie komendy Zakończenie komendy Plik HTML interpretowany jest przez dowolną przeglądarkę internetową, która prezentuje dokument w jego ostatecznym kształcie.

3 Podstawowa struktura strony Tytuł tworzonej przez nas strony Treść jaką chcemy zamieścić na naszej stronie np. Witaj na mojej stronie Nagłówek Ciało strony

4 Wyjaśnienie struktury strony informuje przeglądarkę, iż od tego momentu oglądany dokument jest zapisany w języku HTML, otwarcie dokumentu HTML - otwarcie części nagłówkowej strony umożliwia nadanie tytułu przeglądanej stronie; tytuł jest wyświetlany w górnej części okna, tj. w pasku tytułowym. zamknięcie części nagłówkowej sekcja w której zawarta jest główna część dokumentu ciało strony. Witaj na mojej stronie - składa się na nią w tym przypadku tylko ta linijka tekstu. zamknięcie sekcji body. zamknięcie całego dokumentu HTML.

5 Kolory czcionki Do zmiany koloru czcionki służy komenda tekst PRZYKŁADOWA NAZWAKOD KOLORU SILVER#C0C0C GRAY#808080 RED#800000 PURPLE#800080 PINK#FF00FF GREEN#008000 LIME#00FF00 YELLOW#FFFF00 NAVY#000080 BLUE#0000FF AQUA#00FFFF

6 Odnośniki Odnośniki do innych stron Tekst wyżej wymieniona strona załaduje się w tym samym Oknie, ponieważ w składni jest predefiniowana nazwa okna top Tekst tutaj strona załaduje się w nowym oknie, ponieważ w składni jest predefiniowana nazwa okna blank

7 Odnośniki Odnośniki do pliku skompresowanego Aby utworzyć link do jakiegoś pliku np. RAR należy użyć: http://www.adres.pl/plik.exe Klikniecie na tego typu link powoduje ściągniecie pliku na dysk lokalny Odnośniki do adresu e-mail Napisz do mnie Na naszej stronie zobaczymy tekst Napisz do mnie. Kliknięcie w niego spowoduje uruchomienie programu pocztowego, a w pole adresata zostanie wpisany ww. adres e-mail.


Pobierz ppt "Strona w języku HTML Język HTML jest najpopularniejszym językiem do tworzenia stron www. Dokument HTML ma postać pliku tekstowego, gdzie tekst przeplatany."

Podobne prezentacje


Reklamy Google