Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ram-less Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo z Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach w Czechowicach-Dziedzicach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ram-less Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo z Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach w Czechowicach-Dziedzicach."— Zapis prezentacji:

1 Ram-less Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo z Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach w Czechowicach-Dziedzicach pod opieką mgr Grzegorza Tyroń. pod opieką mgr Grzegorza Tyroń. Numer identyfikacyjny: 043-1-12-11-09 Liczba wspólników: 8 osób

2 Misja miniprzedsiębiorstwa Głównymi założeniami miniprzedsiębiorstwa była chęć zdobycia wiedzy na temat założenia firmy oraz wykorzystywanie i zdobywanej wiedzy w praktyce. Chcieliśmy się sprawdzić w roli przedsiębiorców, a zarazem zdobyć bezcenne doświadczenie, które wykorzystamy w przyszłości.

3 Ram-less, czyli …. ? Zajmujemy się produkcją Zajmujemy się produkcją i ozdabianiem wyrobów okazjonalnych. i ozdabianiem wyrobów okazjonalnych. Nazwą jaką się posługujemy w bardzo dobrym stopniu odzwierciedla ideę naszej działalności, czyli,,ramka bez ramki". W ten sposób połączyliśmy antyramy Nazwą jaką się posługujemy w bardzo dobrym stopniu odzwierciedla ideę naszej działalności, czyli,,ramka bez ramki". W ten sposób połączyliśmy antyramy z ramkami i tak powstał nasz produkt, który jest idealny do podkreślenia chwil zatrzymanych przez aparat, a jednocześnie w ten sposób można zrobić radość bliskim i polepszyć sobie humor.

4 Nasz produkt Nasz produkt obecnie nie występuje na rynku krajowym, czyli nie można go kupić w żadnym innym miejscu niż nasze liceum. Jego innowacyjność polega na tym, że każda ramka wygląda inaczej niezależnie od powielania produkcji. Produkt jest ekologiczny, wykonany jest z płyty pilśniowej i szkła, którą ozdabiamy elementami wykonanymi z masy solnej oraz z kolorowego włosia. Materiały do wykonania antyramy kupujemy w hurtowniach, aby przy jak najmniejszym wkładzie pieniężnym wyprodukować jak najwięcej, ale zarazem jak najstaranniej, aby klient był w pełni zadowolony z zakupu. Gdy ozdobimy już własnoręcznie antyramę to pakujemy ją w celofan, dzięki czemu nasz produkt świetnie się prezentuje, przyciąga oko klienta i jest idealny na prezent. Pomysł na produkt wymyśliliśmy wspólnie tzw. burzą mózgów oraz dyskusją.

5 Jak wygląda nasz produkt ?

6 Strategie marketingowe Podstawą zasadą działań zespołu było w początkowym okresie działania firmy rozpoznawanie potrzeb rynku, oraz projektowanie produktu firmy, który byłby interesujący dla konsumentów (uczniów). Gdy zespół osiągnął początkowe zamierzenia działania został podzielony na dwie grupy. Gdy zespół osiągnął początkowe zamierzenia działania został podzielony na dwie grupy. Jedna zajmowała się dalszym rozpoznawaniem sytuacji na rynku. Gromadziła opinie konsumentów ( sugestie i zastrzeżenia ), wraz z zespołem produkcyjnym zajmowała się ciągłym ulepszaniem się ciągłym ulepszaniem i uatrakcyjnianiem produktu, oraz prowadziła działania akwizycyjne. i uatrakcyjnianiem produktu, oraz prowadziła działania akwizycyjne. Druga grupa zajmowała się przygotowywaniem stanowiska sprzedaży, oraz jego szatą wizualną, produkcją ulotek, plakatów reklamowych, transparentów, a także szyldów informacyjnych. Zespół przez cały czas sumiennie wykonując swoje obowiązki przyczyniał się do ciągłego rozwoju przedsiębiorstwa. www.ramless.huragan.info

7 Z czego jesteśmy dumni ;-) Największym naszym osiągnięciem jest wielka produkcja i sprzedaż ramek na Dzień Kobiet. Zaproponowaliśmy trzem klasą, że wykonamy specjalnie dla nich na tę okazję ramki, złożyliśmy stosowną ofertę. Po zaprezentowaniu naszego produktu i uzgodnieniu satysfakcjonującej ceny zarówno dla nas jak i dla kupujących, podpisaliśmy umowę na wykonanie 60 ramek. Pełni zapału spotkaliśmy się przez ferie i pracowaliśmy intensywnie przez 3 dni po 7 godzin dziennie, by zadowolić klienta naszym produktem i cieszyć się przyszłymi zyskami.

8 Wyniki finansowe Kapitał własny wyniósł 96 zł (12 zł każdy wspólnik), stopa zwrotu na kapitale własnym wyniosła 167%. Finanse na dzień 15.03.2010 Suma przychodów (narastająco) 587,74zł Suma kosztów (narastająco) 369,76zł Dochód217,98zł Suma składek na ubezpieczenie społeczne 22,12zł Podstawa opodatkowania 196,00zł Wysokość podatku 35,25zł Zysk160,75zł

9 Administracja Pierwszym zadaniem działu administracji było sporządzenie umowy najmu lokalu użytkowego spisanej w obecności wszystkich wspólników firmy, dyrektora naczelnego oraz dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Negocjowaliśmy kwotę comiesięcznego czynszu oraz rozmawialiśmy na tematy produktu, którego chcieliśmy włączyć na rynek szkolny. Rozmowa ta przebiegała Pierwszym zadaniem działu administracji było sporządzenie umowy najmu lokalu użytkowego spisanej w obecności wszystkich wspólników firmy, dyrektora naczelnego oraz dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Negocjowaliśmy kwotę comiesięcznego czynszu oraz rozmawialiśmy na tematy produktu, którego chcieliśmy włączyć na rynek szkolny. Rozmowa ta przebiegała w sposób przyjazny i życzliwy. Następnym krokiem była rejestracja miniprzedsiębiorstwa na stronie internetowej. Przebiegła ona bez większych problemów, dzięki czemu mogliśmy w końcu z pełnym zapałem zabrać się do pracy. w sposób przyjazny i życzliwy. Następnym krokiem była rejestracja miniprzedsiębiorstwa na stronie internetowej. Przebiegła ona bez większych problemów, dzięki czemu mogliśmy w końcu z pełnym zapałem zabrać się do pracy. Gdy już formalności stało się zadość zabraliśmy się od razu do pracy. Spotkania firmowe odbywały się często i owocowały Gdy już formalności stało się zadość zabraliśmy się od razu do pracy. Spotkania firmowe odbywały się często i owocowały w dyskusje na tematy związane z działalnością Ram-lessu. w dyskusje na tematy związane z działalnością Ram-lessu. W listopadzie 2009r spotkaliśmy się 5 razy, W listopadzie 2009r spotkaliśmy się 5 razy, w grudniu – 2 w grudniu – 2 (ze względu na Święta Bożego Narodzenia). (ze względu na Święta Bożego Narodzenia). Nowy Rok rozpoczęliśmy z nowymi pomysłami Nowy Rok rozpoczęliśmy z nowymi pomysłami i optymistycznym nastawieniem do działania. Spotkania w styczniu oraz lutym odbyły się i optymistycznym nastawieniem do działania. Spotkania w styczniu oraz lutym odbyły się 4 razy. W tym zorganizowaliśmy także jedno spotkanie, mające na celu lepsze poznanie się. 4 razy. W tym zorganizowaliśmy także jedno spotkanie, mające na celu lepsze poznanie się.

10 Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "Ram-less Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo z Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach w Czechowicach-Dziedzicach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google