Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzieżowe Koło Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej to działający od wielu lat w naszej szkole zespół młodych ludzi. Nie są to jednak zwykli uczniowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzieżowe Koło Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej to działający od wielu lat w naszej szkole zespół młodych ludzi. Nie są to jednak zwykli uczniowie."— Zapis prezentacji:

1

2 Młodzieżowe Koło Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej to działający od wielu lat w naszej szkole zespół młodych ludzi. Nie są to jednak zwykli uczniowie. Jest to zdolna i ambitna młodzież, która postanowiła stoczyć walkę z zapomnieniem i ludzką obojętnością. Karel Čapek powiedział:: Kraj rodzinny, ściśle mówiąc, kraj w którym przeżyliśmy lata swego dzieciństwa, nie jest żadnym krajem geograficznym, ale mnóstwem miejsc i tajemniczych zakątków, z którymi mieliśmy do czynienia, gdy byliśmy młodzi." Dlatego tegoroczni członkowie klubu, postawili sobie za cel nie tylko reaktywację popularnej niegdyś gazetki szkolnej Erudyta, ale także przypomnienie wszystkim mieszkańcom pobliskich terenów o tym, co najcenniejsze - o ich małej ojczyźnie. Przed nimi długa i ciężka droga, jednak uczniowie są pewni sukcesu. Nie robią przecież tego dla rozgłosu - chcą tylko przypomnieć ludziom o pięknie, jakie na co dzień ich otacza a przy okazji stworzyć atmosferę sprzyjającą wspomnieniom, które na pewno wywołają uśmiech u niejednego z nas. W końcu to tutaj przeżyliśmy najpiękniejsze lata dzieciństwa. Klub, chcąc upowszechnić rezultaty swoich poszukiwań, postanowił stworzyć galerię niezwykłych fotografii, prezentujących życie naszego miasta i regionu. Stąd inicjatywa, by umieszczać je cyklicznie na stronie internetowej naszej szkoły, gdzie każdy będzie miał do nich dostęp. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, mamy zaszczyt dziś prezentować pierwszy zbiór unikalnych fotografii. Wybraliśmy nietypowe miejsca, niektórym zupełnie obce. Mamy nadzieję, że ciekawość zrodzona podczas oglądania i atmosfera zbliżającego się Święta Zmarłych zmotywują do odszukania przedstawionych obiektów. Nawet jeżeli efekty nie będą owocne, to kto wie, może spotkacie na swej drodze staruszkę, która opowie zapierającą dech w piersiach historię?

3

4 Dom pogrzebowy

5 Furta boczna

6 Groby

7 Grób Jerzego Sawy Sawickiego

8 Grób Leona Kaliwody

9 Kaplica rodziny Śmiarowskich

10

11 Wejście do kaplicy Śmiarowskich

12 Kaplica ewangelicka

13 Kaplica ewangelicka od strony cmentarza

14 Kaplica ewangelicka, 1820 r.

15 Kaplica Św. Mikołaja w pobliżu cmentarza

16 Pomnik poległych powstańców 1831 r.

17 Mogiła Feliksa Bernatowicza

18 Pomnik Jakuba Wagi, autora Flory Polskiej

19


Pobierz ppt "Młodzieżowe Koło Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej to działający od wielu lat w naszej szkole zespół młodych ludzi. Nie są to jednak zwykli uczniowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google