Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolny Projekt Comeniusa w V Liceum Ogólnokształcącym im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolny Projekt Comeniusa w V Liceum Ogólnokształcącym im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej."— Zapis prezentacji:

1 Szkolny Projekt Comeniusa w V Liceum Ogólnokształcącym im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

2 Szkoły partnerskie: Lycee Polyvalent Valentine LabbeLille - Francja Edith - Stein - SchuleNeunkirchen - Niemcy Athenee Communal Maurice DestenayLiege - Belgia Christelyke Scholengemeenschap Buitenveldert Amsterdam - Holandia Grupul Scolar >Deva - Rumunia Szkolny koordynator projektu mgr Ewa Król Dyrektor szkoły mgr Anna Ornat V Liceum Ogólnokształcące im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

3 Nasze projekty Grudzień 1999 – lipiec 2002 – lipiec 2005 Od tożsamości narodowej do tożsamości europejskiej Sierpień 2002 Dążenie do tolerancji międzykulturowej – rezultatem budowania wspólnej Europy Sierpień 2005 – lipiec 2007 Szkoły europejskie wobec problemu odradzania się rasizmu, antysemityzmu i ksenofobii

4 W I projekcie (1999 – 2002) Od tożsamości narodowej do tożsamości europejskiej zajmowaliśmy się sposobami obchodzenia świąt narodowych w Polsce, Francji, Belgii i we Włoszech. Zakończenie I wojny światowej - 11 listopada nie kojarzyło się Francuzom, Belgom czy Włochom z polskim świętem niepodległości. Nasze filmy i prezentacje uświadomiły im, że to dla Polski jedno z najważniejszych świąt narodowych. Polscy uczniowie zrealizowali reportaże o miejscach pamięci.

5 Realizując temat o polskiej tożsamości narodowej pokazujemy naszym belgijskim i francuskim przyjaciołom gród Kraka - styczeń 2001.

6 Dążenie do tolerancji międzykulturowej – rezultatem budowania wspólnej Europy 2002 – 2005 W II projekcie zajmowaliśmy się religią, obrzędami i tradycją. Interesowały nas również kultury mniejszości narodowych. Synagoga, meczet, kościoły katolickie, prawosławne i protestanckie, to miejsca na, które stały się tematem naszych prac: filmów, prezentacji multimedialnych i broszur.

7 Architektura sakralna - to jeden z tematów naszego II projektu. Zwiedzamy kaplicę św. Kingi w kopalni soli w Wieliczce. To zdjęcie pochodzi z fotoreportażu Religia w przestrzeni

8 Religia w przestrzeni – uczniowie rejestrowali zarówno zniszczone francuskie świątynie jak i wspaniałe średniowieczne rzeźby z XI wieku.

9 Fragment pracy Religia w przestrzeni – cerkwie prawosławne. W marcu 2005 odwiedziliśmy około 20 świątyń w Rumunii i dobrze poznaliśmy religię tego kraju.

10 Promujemy nasze projekty!!!

11 Smurfy otworzyły w naszej szkole Dni Europejskie w marcu 2003.

12 Na Targach Comeniusa - listopad 2004 prezentujemy swoje osignięcia

13 Holenderka w stroju ludowym – Tydzień Comeniusa 2004.

14 Wielokulturowość to znak naszego projektu – rumuński zespół ludowy ze szkoły partnerskiej w Deva

15 70% uczniów naszej partnerskiej szkoły z Liege to Marokańczycy.

16 Wrzesień 2003 – spotkanie z meksykańską studentką w ramach tematu Poznajemy inne kultury

17 Nasz projekt wyróżnia się licznym udziałem uczniów. W seminariach międzynarodowych organizowanych w Polsce od 2000 roku wzięło udział około 200 osób z zagranicy. W tym samym czasie kraje partnerskie odwiedziło ponad 100 naszych uczniów. 27 stycznia 2005 ponad 123 wolontariuszy z Polski, Holandii, Francji, Belgii i Niemiec wzięło udział w uroczystości 60 rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz.

18 Uczniowie z Zamoyskiego 27 stycznia 2005 pomagali jako wolontariusze gościom, którzy przybyli do Oświęcimia na uroczystość.

19 Dziękujemy Celem naszego III projektu jest przeciwdziałanie nasilającym się w Europie falom rasistowskim i antysemickim. W październiku 2005 spotkaliśmy się w Liege, aby opracować szczegółowy program na rok 2005/06. W styczniu i w lutym 2006 organizujemy kolejne seminarium międzynarodowe.


Pobierz ppt "Szkolny Projekt Comeniusa w V Liceum Ogólnokształcącym im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google