Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cześć!!! Jesteśmy trzyosobową grupą. W listopadzie zbieraliśmy informacje, dotyczące zwierząt dzikich zamieszkałych koło naszych domów. Zapraszamy do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cześć!!! Jesteśmy trzyosobową grupą. W listopadzie zbieraliśmy informacje, dotyczące zwierząt dzikich zamieszkałych koło naszych domów. Zapraszamy do."— Zapis prezentacji:

1

2 Cześć!!! Jesteśmy trzyosobową grupą. W listopadzie zbieraliśmy informacje, dotyczące zwierząt dzikich zamieszkałych koło naszych domów. Zapraszamy do obejrzenia tego co przygotowaliśmy.

3 Zrobiliśmy sondę uliczną dotyczącą pomocy zwierzętom: Czy Pan/Pani pomógłby zwierzętom dzikim gdyby miał pan taką możliwość???

4 Na fortach mamy bogactwo najprzeróżniejszych roślin. Można tam zobaczyć warunki w jakich żyją dzikie płazy.. Na następnych stronach zobaczymy zdjęcia z naszej wyprawy.

5

6 Zobaczyliśmy również mrowisko. Zrobiło na nas duże wrażenie.

7 W Polsce ludzie polowali ( a nie kiedy jeszcze to robią) na te wszystkie zwierzęta z powodu ich futra i dobrego mięsa. Wiele osobników zginęło również z powodu dzisiejszych kłusowników, którzy szukają i zabijają dzikie zwierzęta polskie. Gatunków ptaków żyjących w Polsce jest bardzo dużo. Najbardziej znane to: Mysikrólik Jemiołuszka Skowronek Dzięcioł Dudek Zimorodek Ptaki polskie żywią się: -mięsożerne (sokół, orzeł, sowa)- wszystkimi zwierzętami kręgowymi bądź owadami (tymi żywią się np.: muchołówki) -roślinożerne- owocami, pąkami, jagodami... -wszystkożerne- i owadami, zwierzętami i roślinami.

8 Rozmowa z Panem Mirosławem Trzeciakowskim.(przyjaciel zwierząt) W tej rozmowie dowiedzieliśmy się jak postępować w razie spotkania dzikiego zwierzęcia. Nie maltretujcie zwierząt, gdyż one czują wszystko tak samo jak człowiek!!! Nie zabieraj jaszczurek do domu. Uwierz na wolności im będzie lepiej!!! Szanujmy zwierzęta tak jak szanujemy ludzi!!!

9 Kampania szkolna W pierwszym tygodniu grudnia przeprowadziliśmy kampanie w szkole nr.115 w Warszawie dotyczącą pomocy zwierzętom dzikim i bezdomnym. Przygotowaliśmy ulotki i kilka plakatów. To przedsięwzięcie wzbudziło zainteresowanie klas 1. Zadawały mnóstwo pytań, ale na każde staraliśmy się poprawnie odpowiedzieć.

10 EKO PATROL Przez całą dobę trzy patrole, poruszające się wyposażonymi w specjalny sprzęt radiowozami, niosą pomoc zwierzętom. Strażnicy z EKO-patroli dbają także o ochronę miejskiej przyrody i pomagają przy usuwaniu skutków anomalii pogodowych. Gdy widzicie coś niepokojącego zadzwońcie: 986!!!

11 Oto wszystko co udało nam się zebrać przez ten czas. Mam nadzieje,że wam się spodobało i będziecie starać się pomagać zwierzętom,a nie im szkodzić. Pracę wykonali: Kuba Biernacki,Tomek Janicki oraz Emil Dubielecki.


Pobierz ppt "Cześć!!! Jesteśmy trzyosobową grupą. W listopadzie zbieraliśmy informacje, dotyczące zwierząt dzikich zamieszkałych koło naszych domów. Zapraszamy do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google