Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TENIS ZIEMNY Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TENIS ZIEMNY Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok."— Zapis prezentacji:

1 TENIS ZIEMNY Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Tenis to nie jest taka prosta gra i zdarzają się w niej dużo kontuzji.

2 URAZY W TENISIE Podczas uprawiania tenisa ziemnego najczęściej dochodzi do kontuzji w obrębie: kończyn dolnych (45% wszystkich kontuzji), kończyn górnych (35%), tułowia (20%). Oto niektóre z tych kontuzji:

3 „ŁOKIEĆ TENISISTY” Bardzo nieprzyjemny uraz, jest często skutkiem przeciążenia pracy łokcia. MIĘŚNIE RAMIENNE ŚCIĘGNO

4 Leczenie „Łokcia Tenisisty”
W leczeniu tego urazu konieczny jest dłuższy odpoczynek od gry oraz odpowiednie środki farmakologiczne np. w postaci zastrzyków. Nieskutecznie wyleczona kontuzja szybko może się odnowić nawet przy mniej forsownej grze. Dlatego lekarze zalecają by po wyleczeniu kontuzji jeszcze przez minimum dwa tygodnie grać w, założonej na przedramię, specjalnej opasce.

5 KONTUZJA NADGARSTKA Nieprzyjemna kontuzja jest skutkiem przeciążenia pracy nadgarstka.

6 Leczenie kontuzji nadgarstka
Trzeba sobie odpuścić, zrobić przerwę smarować maściami i masować. Zalecane jest też noszenie opasek uciskowych

7 KONTUZJA KOLANA Może dojść do przeciążenia stawów, najbardziej cierpią podczas gry stawy kolanowe. Grając intensywnie, obciążamy kolana co powoduje wycieranie się wewnątrz warstw chrzęstnych.

8 Leczenie kontuzji kolan
Regeneracja tych warstw to długi okres czasu, dlatego musimy sobie zrobić przerwę w graniu, ażeby odbudować ich strukturę. Dobrze się zaopatrzyć w aptece w preparaty wspomagające metabolizm ( regenerację ) chrząstki stawowej.

9 KONTUZJA BARKU Podczas przeciążenia bark jest narażony na różnego rodzaju przeciążenia. Ma to związek z dużą ilością ruchów jakie wykonujemy podczas gry.

10 Leczenie kontuzji barku
Jeżeli ból jest już dość dotkliwy, należy odpocząć od gry w tenisa i rozpocząć szybką rehabilitacje aby uniknąć operacji.

11 Najczęstszą przyczyną tych urazów jest brak wcześniejszego odpowiedniego przygotowania. Żeby zapobiec większości kontuzji należy przed grą dobrze rozgrzać ścięgna i mięśnie.

12 PREZENTACJE PRZYGOTOWAŁ:
Dawid Neukirch


Pobierz ppt "TENIS ZIEMNY Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok."

Podobne prezentacje


Reklamy Google