Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co powinniśmy wiedzieć o redagowaniu tekstu zaproszenia?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co powinniśmy wiedzieć o redagowaniu tekstu zaproszenia?"— Zapis prezentacji:

1 Co powinniśmy wiedzieć o redagowaniu tekstu zaproszenia?

2 zaprosić zapraszać 1. Zaproponować komuś, aby przyszedł w odwiedziny lub wziął udział w czymś. 2. Zachęcić kogoś do zrobienia czegoś.

3 Zaproszenie 1. Prośba o przyjście dokądś i wzięcie udziału w czymś. 2. Karta z prośbą o przybycie na jakąś uroczystość lub upoważniająca do wzięcia udziału w czymś.

4

5

6

7

8 Wskazówki dla piszącego zaproszenie 1.Uporządkuj informacje, które należy umieścić w zaproszeniu: a)impreza- z jakiej okazji? gdzie? kiedy? co w programie? b) goście- kogo się zaprasza? w kim można przyjść? w jakim stroju? c) organizatorzy- kto zaprasza?

9 2. Zastosuj zwroty i wyrażenia grzecznościowe: ma zaszczyt zaprosić, uprzejmie zaprasza, serdecznie zaprasza, prosi o przybycie 3. Zwroty do adresata zapisz wielką literą: Ciebie, Panią, Rodziców, Absolwentów, Laureatów 4. Starannie napisz zaproszenia i ozdób je według uznania. 5. Odpowiednio wcześnie wręcz zaproszenie gościom.

10 Zaproszenie Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka mamy zaszczyt zaprosić Państwa Annę i Tomasza Nowaków na inscenizację baśni pt. Księżniczka na ziarnku grochu. Przedstawienie odbędzie się w dniu 21 stycznia o godzinie 16.00 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kwiatowej 56. Uczniowie klasy IV c wraz z wychowawcą

11 Wymyśl ciekawe zaproszenie na swoje urodziny.

12

13

14 Napisz zaproszenie na festyn z okazji Dnia Dziecka

15 Napisz zaproszenie dla nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013

16


Pobierz ppt "Co powinniśmy wiedzieć o redagowaniu tekstu zaproszenia?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google